ŠKODY we flocie TOPR-u

ŠKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele – Yeti i Octavię Scout.

topr2

15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli marki ŠKODA. Ratownicy TOPR zasiedli za kierownicami Yeti 2.0 TDI/110 KM i Octavii Scout 2.0 TDI/140 KM. Obydwa samochody zostały wyposażone w napęd na 4 koła, co w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po trudno dostępnych trasach i nieutwardzonych drogach.

„Cieszymy się, że przekazane przez nas samochody marki ŠKODA przyczyniają się do polepszenia warunków pracy TOPR. Jest to jedna z najstarszych organizacji ratownictwa górskiego na świecie, a współpraca z nią to dla nas wielki powód do dumy” – powiedział podczas wręczania kluczyków Michał Cabaj, specjalista ds. projektów marketingowych i PR w ŠKODA Polska.

ŠKODA Polska wspiera działania TOPR już od 2003 roku. Na początku współpracy ratownicy otrzymali sześć modeli Octavia w wersji 4×4 i Scout. W 2009 roku przekazane zostały dwa modele Yeti, a w 2011 roku – Yeti i Octavia Scout. W tym roku do floty TOPR-u dołączyły również Yeti i Octavia Scout. Łącznie ŠKODA przekazała ratownikom już 12 samochodów, gotowych do niesienia pomocy w każdych warunkach.

topr2

Źródło: ŠKODA