ŠKODA Octavia nagrodzona za design roku

Nowa ŠKODA Octavia została laureatem konkursu „AutoDesign Awards 2013” w Czechach.

Nagrody „AutoDesign Awards” to przyznawane przez magazyn „AutoDesign&Styling” wyróżnienia za najlepszą stylistykę. W tym roku 20 członków jury, wśród których znaleźli się projektanci i dziennikarze motoryzacyjni, przyznało główną nagrodę najnowszemu modelowi ŠKODY. Nowa Octavia wygrała w rankingach, pokonując aż 62 konkurentów. Jest to pierwszy model marki, który zwyciężył w tym plebiscycie.

„Nagroda „Design of the Year” to wielki zaszczyt dla ŠKODY i ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Nowa Octavia jest klasą sama w sobie pod każdym względem. Jej doskonałe proporcje, czyste i ostre linie nadwozia odzwierciedlają nowy język stylistyczny marki” – mówi Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Skoda Octavia

Eksperci docenili przede wszystkim klasę i charakter modelu Octavia. Byli pod wrażeniem świeżych i precyzyjnych elementów karoserii, które doskonale łączą dynamiczny styl z ponadczasową elegancją. Wysoka funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania techniczne również wywarły ogromne wrażenie na jury, które uznało, że Nowa Octavia nie ustępuje pod żadnym względem samochodom o klasę wyższym.

Oprócz doskonałego designu, Nowa ŠKODA Octavia oferuje także mnóstwo przestrzeni. Mimo że samochód jest o 90 mm dłuższy, o 45 mm szerszy, a rozstaw osi zwiększył się o 108 mm, jego masa została obniżona nawet o 102 kg. Auto oferuje bardzo dużo miejsca dla pasażerów tylnej kanapy, a pojemność jego bagażnika wynosi rekordowe 590 l.

Nowa ŠKODA Octavia wjedzie do polskich salonów już 11 marca! Wersja Combi zostanie pokazana na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie w dniach 5-17 marca 2013 roku.

Źródło: Skoda