Seat Ibiza w wersji 2015

Podczas salonu Barcelona Motor Show, firma Seat zademonstrowała odświeżony model Ibiza.

Z zewnątrz samochód wyróżnia się zmodyfikowanymi reflektorami ze światłami do jazdy dziennej LED oraz nowymi obręczami aluminiowymi o średnicy 16 i 17 cali. Komfort podróżowania potęgują miękkie materiały wykończeniowe zastosowane w kabinie pasażerskiej, gdzie znalazły się nowe wskaźniki i nowe wloty powietrza. Wzrok przykuwa również zmieniona kierownica i nowe radio.

Ponadto, w Ibizie 2015 debiutują nowe systemy bezpieczeństwa, jak Tiredness Recognition czy Multi-Collision Brake. Całość uzupełnia najnowszy system informacyjno-rozrywkowy z nawigacją satelitarną, radiem cyfrowym DAB, interfacem iPod / USB / Bluetooth / smartfon oraz funkcją Mirror Link. W ofercie jest też nowy system audio SEAT Sound System z sześcioma głośnikami, subwooferem i wzmacniaczem.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się trzycylindrowa konstrukcja benzynowa o pojemności 1 litra w wersji o mocy 75, 95 i 110 KM. Większy silnik benzynowy 1,4 TSI zaoferuje 150 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Z kolei motory TDI będą dostępne w wersjach o mocy 75, 90 i 105 KM.

Seat Ibiza 2015 wejdzie do sprzedaży jesienią tego roku.

Źródło: Seat