Ruszyła produkcja nowej Toyoty AYGO

W zakładach Toyota Peugeot Citroen Automobiles w czeskim Kolinie rozpoczęła się produkcja drugiej generacji Toyoty AYGO.

Nowe AYGO zadebiutowało w 2014 roku podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, zaskakując publiczność odważnym designem z dużym znakiem X z przodu, oraz szerokimi możliwościami personalizacji nadwozia i wnętrza. Toyota zaproponuje klientom trzy wersje wyposażeniowe i trzy pakiety stylistyczne, które co roku będą aktualizowane. Dodatkowo aż 10 elementów nadwozia można łatwo i szybko wymieniać, uzyskując zupełnie nowy wygląd samochodu, nawet po kilku latach użytkowania.

Pod maską nowego AYGO będzie pracował udoskonalony i wielokrotnie nagradzany silnik 3-cylindrowy 1.0 VVT-i, produkowany w polskich zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Jest to nadal jedna z najlżejszych jednostek w swojej klasie. Teraz, dzięki modyfikacjom technicznym, wyróżnia się poprawionymi osiągami, oraz najlepszymi w klasie parametrami zużycia paliwa i emisji CO2.

W 2015 roku Toyota zakłada sprzedaż 80 tys. nowego AYGO, co będzie odpowiadać 6-procentowemu udziałowi w europejskim rynku.

Sprzedaż nowej Toyoty AYGO rozpocznie się w Polsce jeszcze w czerwcu br.

Zobacz galerię.

Źródło: Toyota