Ruszyła produkcja nowej Toyoty Auris

W fabryce Toyoty w Burnaston w Wielkiej Brytanii ruszyła produkcja nowego modelu Auris.  Rozpoczęły się także przygotowania do produkcji wersji kombi Auris Touring Sports.

Nowy Auris jest strategicznym modelem Toyoty na europejskim rynku rodzinnych samochodów kompaktowych. Toyota zainwestowała 185 mln funtów (230 mln Euro) w dostosowanie fabryki do produkcji nowego modelu, oraz zatrudniła 800 nowych pracowników, przeszkolonych zgodnie z procedurami koncernu.

„Nowy Auris jest kluczowym samochodem dla Toyoty w Europie, dzięki któremu planujemy zwiększyć nasz udział na rynku kompaktowych pojazdów rodzinnych. W swoim segmencie Auris będzie wyróżniał się trzema rodzajami napędu – benzynowym, Diesla, oraz pełnym napędem hybrydowym. Do 5-drzwiowego nadwozia typu hatchback wkrótce dołączy także przestronne kombi o nazwie Auris Touring Sports, dostępne również z trzema rodzajami napędu.” –  skomentował Didier Leroy, Prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

Nowy Auris i Auris Touring Sports będą produkowane w Burnaston obok modelu Avensis. Od początku działalności TMUK, fabrykę opuściło 3.25 miliona samochodów. Zdecydowana większość produkcji brytyjskiej fabryki jest przeznaczona na potrzeby rynku europejskiego. Tak też będzie z produkcją nowego Aurisa i Aurisa Touring Sports.

Zarówno silniki benzynowe, Diesla, jak i pełny napęd hybrydowy Aurisa i Aurisa Touring Sports będą wytwarzane w Burnaston, czyniąc z TMUK pierwszy zakład w Europie produkujący system hybrydowy. Silnik benzynowy o pojemności 1.8l będzie dostarczany z brytyjskich zakładów Toyoty w Deeside.

Ceny nowej Toyoty Auris w Polsce

Nowy Auris zadebiutuje w Polsce podczas premiery w dniach 11-13 stycznia 2013 roku. Początkowo kompaktowa Toyota będzie dostępna z 5-drzwiowym nadwoziem hatchback oraz silnikami benzynowymi i Diesla. W kolejnych miesiącach zadebiutuje wersja hybrydowa oraz nadwozie kombi o nazwie Touring Sports, dostępne z trzema rodzajami napędu.

Ceny nowej Toyoty Auris będą rozpoczynały się od 59 900 zł. Ze względu na kluczowe znaczenie modelu dla Toyoty na rynku polskim, po raz pierwszy cena nowej generacji została ustalona poniżej regularnej ceny obecnie oferowanego modelu (61 600 zł).