Robert Kubica przetestuje Mercedesa AMG C-Coupé DTM

Już jutro, 24 stycznia Robert Kubica po raz pierwszy przetestuje Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji. To będzie jego pierwszy start poza granicami kraju od czasu wypadku.

Przypomnijmy: 6 lutego 2011 roku Robert miał poważny wypadek, doznał obrażeń, które wyłączyły go z aktywności rajdowej. W ramach długotrwałej rehabilitacji brał udział jedynie w krajowych imprezach, przygotowując się do powrotu.

Kubica od początku swojej kariery jest członkiem sportowej rodziny Mercedes-Benz. W sezonie 2004 prowadził bolid Dallara-Mercedes w Formule 3 Euroseries w zespole Mücke Motorsport. Zdobył 53 punkty, trzykrotnie stając na podium. Także w roku 2004 zajął II miejsce w wyścigu Grand Prix Makau. Ogólnie Robert Kubica wziął udział w 76 wyścigach Formuły 1, pierwsze zwycięstwo wywalczył w Montrealu w roku 2008 podczas Grand Prix Kanady

Jazdy testowe z Mercedes-Benz w najpopularniejszej na świecie serii wyścugów samochodów turystycznych będą pierwszą okazją do sprawdzenia formy kierowcy.

Jestem bardzo zadowolony, że Mercedes-Benz daje mi okazję do przetestowania samochodu serii DTM. Z niecierpliwością czekam, by znów zasiąść za kierownicą auta wyścigowego. Odbędzie się to w odpowiednich warunkach, na zamkniętym torze – to ważne, ponieważ DTM Mercedes AMG C-Coupé legitymuje się dobrym poziomem siły docisku. Wciąż jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek oświadczenia na temat mojej przyszłości z powodu tego jednego testu. Czekam po prostu na jutrzejszy dzień. Zobaczymy, co stanie się później – mówi Robert Kubica.

Nieustannie trzymamy kciuki za Roberta i jego powrót do formy!

Katarzyna Kwiecińska