Rinspeed XchangE – samochód autonomiczny

Podczas przyszłorocznego Geneva Motor Show szwajcarska firma Rinspeed zaprezentuje projekt kabiny autonomicznego samochodu.

Koncept o nazwie XchangE to w pełni elektryczny sedan wyposażony w technologię automatycznego sterowania układem napędowym, oferujący pasażerom komfort podróżowania porównywalny z miejscem w klasie biznes na pokładzie samolotu.

Projektanci tego pojazdu przewidują, iż w przyszłości będzie można słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe czy grać w gry wideo podczas jazdy z prędkością 120 km/h bez potrzeby nadzorowania „poczynań” samochodu i bez obawy o bezpieczeństwo.

Rinspeed-XchangE-2

Najważniejszym elementem kabiny pasażerskiej jest nowatorski wyświetlacz odznaczający się znakomitą funkcjonalnością – z jednej strony może służyć, jako centrum rozrywki, a z drugiej pełni rolę narzędzia pracy dla nowoczesnego biznesmana. Koncept został również wyposażony w technologię steer-by-wire, która pozwala na umieszczenie koła kierownicy po środku deski rozdzielczej, co pozwala uzyskać większą wszechstronność przedziału pasażerskiego.

XchangE ma być alternatywą dla długodystansowych podróży pociągiem, autobusem czy samolotem.

Źródło: Rinspeed