Renault wycofuje się z Wielkiej Brytanii?

Nadchodzą ciężkie czasy dla Renault w Wielkiej Brytanii. Będzie mniej modeli, mnie dealerów i mniejsza sprzedaż.

Od kilka lat sprzedaż Renault w Wielkiej Brytanii regularnie spada. Firma zaczęła mieć w związku z tym problemy finansowe, co zmusiło kierownictwo do podjęcia odważnych kroków.

Brzydkie kaczątka?

Przede wszystkim z rynku brytyjskiego zniknie kilka modeli francuskiej marki. O ile Clio i Megane sprzedają się dobrze, o tyle z pozostałymi modelami nie jest już tak różowo. Najgorzej jest z Laguną, która we wszystkich odmianach (liftback, kombi i coupe) sprzedaje się fatalnie. Podobnie Espace, Grand Espace, Modus, Grand Modus, Wind i Kangoo w wersji osobowej. Wszystkie te modele stanową tylko 10% sprzedaży Renault w Wielkiej Brytanii i od początku stycznia wszystkie znikną z rynku.

Jest ratunek?

Lekiem na cale zło mają być nowe modele i debiut marki Dacia w Wielkiej Brytanii, z którą Renault wiąże spore nadzieje. Już dziś marka intensywnie pracuje nad małym, średnim i dużym crossoverem, które miałyby wejść w miejsce wycofanych aut. Na pierwszy ogień pójdzie mały kompaktowy SUV zbudowany na bazie Clio, który zadebiutuje już w 2013 roku. Pozostałe modele mają być gotowe rok później.

Renault zdecydowało także, że liczba Autoryzowanych Przedstawicielstw marki zostanie zmniejszona ze 190 do 135 do końca przyszłego roku.