Rekordowa sprzedaż Audi

Aud Ai3 Limousine

Aud Ai3 LimousineAudi ogłosiło nowy rekord sprzedażowy w historii marki. Wzrost w pierwszym półroczu osiągnął wartość 6,4% w stosunku do roku poprzedniego. Jest to najlepsze półrocze w historii przedsiębiorstwa.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, Audi sprzedało około 780 500 egzemplarzy na całym świecie. Szczególnie wysokie wskaźniki dotyczyły Chin (czerwcowa sprzedaż o 33% wyższa względem roku poprzedniego), Wielkiej Brytanii (+14,3%) oraz USA (+8,2%).

„Kontynuacja wzrostu globalnej sprzedaży w pierwszym półroczu była możliwa przede wszystkim dzięki Audi A3 oraz SUV-om: Q3 i Q5. Znacznie przekroczyliśmy wynik porównywalnego okresu roku 2012, choć sytuacja na wielu ważnych rynkach jest obecnie o wiele trudniejsza“ – powiedział Luca de Meo, szef sprzedaży Audi. „W drugim półroczu, impulsem do dalszego wzrostu na rynkach na których się pojawi, będzie Audi A3 Limousine. Dzięki temu modelowi umocnimy sukces rodziny A3.“ – dodał Luca de Meo

Aud Ai3 Limousine, jako nowy model serii A3, w Europie będzie dostępne od września br. W roku 2014 wejdzie na rynek chiński i amerykański. W obu krajach limuzyna jest najbardziej ulubioną formą karoserii w klasie premium. Na jej zakup decyduje się prawie co drugi klient.

Źródło: Audi