Rekord sprzedaży firmy Rolls-Royce

rolls-royce

W 2012 roku Rolls-Royce sprzedał na całym świecie 3575 pojazdów, co jest najlepszym rezultatem w 108-letniej historii marki.

Rolls Royce

Sprzedaż wzrosła m.in. na Bliskim Wschodzie (o 26%), w Europie (o 21%) oraz w Azji (o 18%). Stany Zjednoczone i Chiny wciąż pozostają najważniejszymi rynkami zbytu, natomiast absolutny rekord sprzedaży zanotowano w Arabii Saudyjskiej, gdzie słupki „podskoczyły” aż o 63%.

W ramach strategii międzynarodowego rozwoju, na całym świecie otwarto w 2012 roku trzydzieści placówek dilerskich, co daję w sumie ponad sto punktów, w których można kupić nowego Rolls-Royce’a.

W gamie modelowej brytyjskiej firmy znajdują się takie modele, jak Phantom – w wersji Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé – oraz Ghost – w wersji Ghost i Ghost Extended Wheelbase.

Producent oferuje również rozbudowany program presonalizacyjny, pozwalający na dopasowanie wybranego samochodu do indywidualnych upodobań każdego klienta. W 2012 roku skorzystało z niego 95% nabywców modelu Phantom i 73% nabywców luksusowego Ghosta.

Źródło: Rolls-Royce