Raport: ferie dla kierowców

Długo wyczekiwane przez uczniów ferie już trwają. To dobra okazja do zimowego wypadu na narty czy snowboard. Sprawdź jakie „niespodzianki” czekają Cię na drodze.

Droga na ferie może okazać się nie tylko długa, ale i bardzo kosztowna. Tankowanie do pełna to jedno a potencjalny mandat to drugie. Kierowcy powinni dobrze przygotować się do podróży i odświeżyć znajomość przepisów. Warto wiedzieć też czego można spodziewać się na trasie.

Poznań

Kierowcy z Poznania statystycznie najwięcej patroli (32) i fotoradarów (36) napotkają na drodze do Zakopanego. 34 fotoradary i średnio tylko 3 patrole czekają na drodze do Karpacza. W drodze do Szklarskiej Poręby zobaczyć można 20 fotoradarów, a trasa ta patrolowana jest średnio 7 razy na dobę.

Gdańsk

W przypadku Gdańska praktycznie na każdej z dróg czeka wiele niespodzianek. Najwięcej, bo 61 patroli na dobę pojawia się na trasie do Zakopanego. W przypadku fotoradarów przoduje trasa do Szklarskiej Poręby, na której spotkać można 47 masztów.

Wrocław

Zmotoryzowani turyści z Wrocławia mają nieco ułatwione zadanie, bo na ich trasie w góry liczba patroli i fotoradarów jest stosunkowo niewielka. Najwięcej, bo średnio 19 patroli na dobę czuwa w drodze do Zakopanego. Najwięcej fotoradarów spotkać można na trasie do Szklarskiej Poręby – średnio 15 sztuk.

Łódź

Niezależnie od tego czy mieszkańcy Łodzi wybierają się do Zakopanego, Karpacza czy Szklarskiej Poręby muszą liczyć się ze spotkaniem ok. 3 patroli  i minimum 15 fotoradarów.

Zielona Góra

Statystycznie najwięcej niespodzianek czeka na trasie do Zakopanego. W ciągu doby pojawia się tam średnio 38 patroli a kierowcy spotkać mogą także 42 maszty fotoradarowe. W stosunkowo najbardziej komfortowej sytuacji są osoby planujące urlop w Szklarskiej Porębie – na ich drodze pojawi się średnio 18 fotoradarów oraz dwa patrole.

Tabela-ferie

Źródło: Korkowo.pl

Fot: JNB Photo, foter.com