Range Rover Evoque z nową twarzą

Land Rover udoskonalił model Range Rover Evoque. W kompaktowym SUV-ie zastosowano nowe rozwiązania stylistyczne i nowe technologie.

Zmiany zewnętrzne sprowadziły się do zastosowania nowego przedniego zderzaka, nowej atrapy chłodnicy oraz reflektorów LED wykonanych w całości w technologii LED. Całość uzupełniają trzy nowe wzory felg ze stopów lekkich.

We wnętrzu modyfikacjom poddano fotele i wykończenie drzwi. Zastosowano również nowy systemem multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym, a także wprowadzono nowe materiały i kolory.

W modelu Evoque debiutuje nowy, opracowany przez firmę Land Rover silnik Diesla. Czterocylindrowa jednostka spełniająca wymagania normy Euro 6 osiąga moc 150 lub 180 KM, zużywa średnio 4,2 l/100 km i charakteryzuje się emisją CO2 na poziomie 109 g/km.

Evoque z roku modelowego 2016 oferowany jest także z 240-konnym silnikiem benzynowym Si4. Auto z tym motorem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 217 km/h. Wszystko to przy zużyciu paliwa 7,8 l/100km* oraz emisji CO2 na poziomie 181 g/km*.

Sprzedaż nowego Evoque rusza w sierpniu 2015 roku.

Źródło: Land Rover