Premiera Peugeot 2008

Peugeot zaczął rok 2013 dość ambitnie. Po wprowadzeniu na rynek trzech nowych modeli, dziś pokazano czwartą z nowinek tego producenta. Jak zapowiedziała na konferencji prasowej Sophie Pasard czeka nas jeszcze jedna niespodzinka, o której jednak firma nie chce jeszcze chwilowo mówić.

Peugeot 2008 zadebiutował na rynku polskim i ma być kolejnym hitem producenta, ktory zapowiada, że tylko w tym roku ma zamiar sprzedać 1200 sztuk tego auta.Co można powiedzieć o nowym „lwie”? Nie jest to typowy samochód miejski, to Crossover klasy B z możliwością przełączania 5 trybów jazdy (w tym programy ułatwiające jazdę w terenie), do tego podniesione zawieszenie, bardziej drapieżny styl  i dopracowany system Park Assistant.

Stylistyka zachwyca, samochód prezentuje się bardzo okazale, szczególnie w białym kolorze nadwozia. Producent daje możliwość modyfikacji kolorów lusterek, listew bocznych oraz elementów wnętrza dając przyszłemu właścicielowi wybór spośród kilku odznaczających się na drodze kolorach.

peugeot 2008 580 wnetrze

Nowością jest też podświetlana na kształt pajęczyny podsufitka. Ciekawią rozwiązania techniczne, wkrótce okaże się jak osiągi.

Na moment pisania tego tekstu jesteśmy już po pierwszej jeździe testowej, która odbyła się nie bez przyjemności. Samochód przejechał tak asfaltowe drogi, wiejskie bezdroża, leśne ścieżki a nawet zmagał się z dość głębokim piaskiem.

Co działo się podczas testów i jak wyglądał pierwszy dzień z Peugeotem 2008, dowiecie się już wkrótce, a tymczasem redakcja autopolki,pl śpieszy sprawdzić nowy system Park Assisstant, który jak mówią organizatorzy dzisiejszego wydarzenia jest w stanie zaparkować nasze auto mając jedynie po 30 cm miejsca przed zderzakiem i za błotnikiem.

Zapraszamy, już wkrótce pełna relacja z premiery Peugeot 2008 w Polsce!

peugeot 2008 tyl

Tekst: Kasia Kwiecińska