Posiadacze AC nie tracą w przypadku kradzieży auta

posiadacze-ac

Każdego roku w Polsce dochodzi do kradzieży samochodów o łącznej wartości pół miliarda złotych. Jednak przezorni kierowcy, którzy wykupili ubezpieczenie Autocasco, nie muszą obawiać się strat – w sytuacji kradzieży pojazdu ubezpieczyciele rekompensują nawet 100% jego wartości.

posiadacze-acLiczba kradzieży samochodów, do których dochodzi w Polsce każdego roku, sięga kilkunastu tysięcy. Właściciele pojazdów nie mogą więc mieć pewności, że zastaną rano przed domem pozostawione tam wcześniej auto – wg policyjnych statystyk to właśnie z ulicy oraz parkingów najczęściej giną pojazdy. Kierowcy nie mogą czuć się pewnie nawet, jeśli parkują swoje samochody przy centrach handlowych, stacjach benzynowych, a nawet w garażach, złodzieje bowiem i z tych miejsc potrafią odjechać niepostrzeżenie.

Nie ma modelu, obok którego łowcy cudzych aut przeszliby obojętnie. Analizując statystyki Komendy Głównej Policji można zauważyć, iż upodobania złodziei zmieniają się na przestrzeni czasu, jak również obszaru kraju. Dlatego też żaden kierowca nie powinien uważać, że problem kradzieży samochodów go nie dotyczy. Przed konsekwencjami utraty auta może uchronić nas dobra polisa ubezpieczeniowa AC. Więcej o tym jak ją wybrać znajdziecie w poradniku.

Przezorni nie tracą na kradzieży

Nie wszystkim ofiarom kradzieży auta udaje się odzyskać swój pojazd. Ci, którzy nie wykupili wcześniej dodatkowego ubezpieczenia Autocasco i którzy nie mieli na tyle szczęścia, by odzyskać swą zgubę, muszą pogodzić się ze stratą kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu a nawet  kilkuset tysięcy złotych, stanowiących wartość auta. Jednak ci bardziej przezorni nie mają powodów do zmartwień. Ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty swojemu klientowi rekompensaty stanowiącej wartość pojazdu w chwili jego utraty. AC od kradzieży daje zatem ubezpieczającemu poczucie spokoju i bezpieczeństwa.    

AC rekompensuje straty powstałe w wyniku próby kradzieży

Na szczęście nie każdemu złodziejowi udaje się uprowadzić upatrzony samochód. Niekiedy przestępcy napotykają przeszkody, w skutek których zmuszeni są zrezygnować z kradzieży, jednak sama jej próba może skutkować uszkodzeniami pojazdu, które przysporzą właścicielowi niespodziewanych kosztów. Przykładem takich strat może być wybita szyba czy uszkodzona karoseria pojazdu. Przy odpowiednio skonfigurowanym zakresie ubezpieczenia, koszty te może w całości pokryć Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Coraz więcej Polaków decyduje się na polisę AC

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że z roku na rok coraz więcej Polaków wykupuje dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne AC. Według danych PIU liczba czynnych polis w Polsce jeszcze 9 lat temu wynosiła 3,93 mln, natomiast w ubiegłym roku sięgała ona  już 5,08 mln. Fakt ten pokazuje, że polscy kierowcy w coraz większym stopniu cenią sobie bezpieczeństwo, także to finansowe.