Polacy najbardziej rozgadanym narodem w Europie?

Na to wygląda. A przynajmniej za takich uważają się Polacy. Z analizy przeprowadzonej przez serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar wynika, że to właśnie Polacy są bardzo rozmowni. Pod względem rozgadania wyprzedzają nawet Włochów i Hiszpanów.

Czy Polacy stają się coraz bardziej otwarci na rozmowy z nowopoznanymi osobami? Wygląda na to, że tak. Platforma wspólnych przejazdów BlaBlaCar na podstawie danych z profili użytkowników z całej Europy, stworzyła ranking rozmowności pasażerów i kierowców.

rozgadanieOkazało się, że  to właśnie my jesteśmy najbardziej rozmownym narodem. Ze wszystkich krajów, w których działa BlaBlaCar, to polscy użytkownicy najczęściej przypisują sobie najwyższy poziom rozmowności. Prawie 88% użytkowników deklaruje na swoich profilach, że są rozmowni, a 11,5% określa się właśnie jako bardzo rozmowni. Dopiero na drugim miejscu są Włosi, wśród których jest około 90% rozmownych osób i 9% bardzo rozmownych.

Czy nowe pokolenie Polaków jest bardziej otwarte i przez to bardziej rozmowne? Być może tak, ale warto zauważyć, że społeczność BlaBlaCar to określony typ ludzi. Są otwarci na świat i nie boją się korzystać z nowości. Osoby korzystające ze wspólnych przejazdów ewidentnie są ciekawi innych ludzi i chętnie nawiązują rozmowę w czasie podróży.

Zaskoczeniem badania są wyniki Hiszpanów. Okazało się, że są oni mniej rozgadani, niż  średnia dla krajów europejskich. Bardziej milczący od nich są tylko Brytyjczycy – tylko 3,5% z nich określa się jako „BlaBlaBla” – i Niemcy (ok. 2 %).

Źródło: BlaBlaCar

Fot: Elifuke, foter.com

*.txt