Pojemne kombi do 6 000 zł

fiat-marea

Samochód rodzinny powinien mieć przede wszystkim pojemny bagażnik. Musi też zapewnić wystarczający komfort, by można nim było podróżować w trasie. Co poza tym?

Powinien to być samochód, który nie będzie sprawiać żadnych problemów i niedogodności podczas jazdy na co dzień. Jako, że dysponujemy kwotą 6.000 zł do dyspozycji będziemy mieli szeroki wybór kombiaków.

Fiat Marea Weekend 1.6 benzyna 1999 r.

fiat-marea

Marea produkowana była w latach 1996-2003. Ze względu na słabą popularność na naszym kontynencie model ten został wycofany z ofert w Europie, jednak np. w Brazylii produkowana jest do dziś. Jej następca pojawił się dopiero cztery lata po zakończeniu produkcji – w 2007 roku, pod nazwą Linea.

Trzeba przyznać, że choć Mareę rzadko widujemy dziś na ulicach, ma w sobie nadal sporo wdzięku i, nie boimy się powiedzieć, to coś. Marea posiada raczej spokojną stonowaną linię nadwozia, pozbawioną zbędnej ekstrawagancji, która jednak może się podobać. Kiedyś była bardzo popularnym modelem, dzięki czemu dziś na rynku wtórnym można ją dostać za bardzo przyzwoite pieniądze.

Marea bazuje na nieco powiększonej płycie podłogowe z modeli Bravo/Brava. W wariancie Weekend mierzy ok. 4,5 m, zapewni zatem przyzwoitą przestrzeń w środku. I rzeczywiście – bagażnik o pojemności 500 l (po złożeniu siedzeń nawet 1500 l) powinien sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagającej rodziny. Dodatkowo załadunek bagażu ułatwia niski próg załadunkowy z odchylaną częścią tylnego zderzaka.

Opel Omega 2.0 benzyna 1999 r.

opel-omegaOmega przez wiele lat była flagową limuzyną Opla. Napęd na tylną oś, długi rozstaw osi, pojemne wnętrze, szeroka gama silników i rozsądne ceny. Czego chcieć więcej? Pierwsza Omega zjechała z taśmy produkcyjnej zakładu w Russelheim w Niemczech w 1986 roku – od początku oferowana była jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi.

Czym Omega różniła się od poprzedników? Przede wszystkim bardziej zaokrągloną i zdecydowanie bardziej atrakcyjną sylwetką. W 1990 roku pojawił się pierwszy facelifting, w 1994 kolejny, a po kolejnych 5 latach w sprzedaży pojawiła się trzecia generacja limuzyny Opla. Zmiany wszystkich modeli nie były jednak znaczne i ograniczały się do kosmetyki.

Omega w wersji kombi ma 4,89 m długości i 1,77 m szerokości, a także potężny rozstaw osi wynoszący 2,73 m. Takie wymiary zapewniają pojemność kufra 540 l i aż 1800 l przy złożonych tylnych siedzeniach. Omega ceniona jest przede wszystkim za komfort, bezpieczeństwo i ponadczasową stylistykę.

Renault Laguna 1.8 benzyna 1999 r.

renault-lagunaW przyszłym roku Renault Lagunie stuknie 'dwudziestka’, bowiem model ten jest produkowany nieprzerwanie od 1993 roku. Początkowo w sprzedaży oferowana była tylko limuzyna, jednak już w połowie lat 90 pojawiła się wersja kombi, z pionowo usytuowanymi tylnym światłami. W 1998 roku Renualt zafundowało Lagunie faceliftig – zmieniono przednie i tylne lampy oraz parę innych elementów.

Kombi mierzy 4,62 m długości i 1,75 m szerokości. Rozstaw osi – 2,67 m. Wersja ta może pochwalić się pojemnością bagażnika na poziomie 520 l i 1782 l ze złożonymi oparciami tylnej kanapy. Laguna zatem niczym nie odstawała od swoich ówczesnych konkurentów. Dziś jest to samochód, który często spotykamy na drogach, a jego właściciele chwalą go za niezawodność.