Pogodynka dobra na drogę

Sposobów jest wiele. Wszystkie generalnie sprowadzają się do obejrzenia i przeanalizowania prognoz pogody. Autopolki.pl radzą przed wyjazdem odwiedzić stronę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W zakładce: Mapa Warunków Drogowych znajdziecie wszystkie niezbęde informacje. Na mapie kraju będziecie mogły zobaczyć, na których drogach spotkacie utrudnienia w postaci deszczu, śniegu, czy marznącej mżawki. Z mapy dowiecie się także o miejscach gdzie trwają remonty dróg.

 

 

Ale to nie wszystko. Żebyście same i na własne oczy mogły przekonać się o aktualnych warunkach pogodowych w miejsach do których się wybieracie, wystarczy kliknąć zakładkę: Mapa Kamer Drogowych. Tutaj znów mapa, tym razem z punktami w których znajdują sie kamery. Wystarczy wybrać ten najbliżej celu Waszej podróży i zobaczyć jak sytuacja przedstawia się w tym konkretnym miejscu. Zobaczycie zdjęcia zrobione z kamer monitorujących drogi. Zdjęcia, które się tam znajdują każdego dnia są bardzo często aktualizowane. Margines błędu z powodu mylnej prognozy pogody w tej sytuacji praktycznie jest zerowy. Zaskoczyć nas wówczas może jedynie naprawdę nagłe załamanie pogody.

Jeśli nie chcesz sprawdzać pogody w sieci, możesz zadzwonić do jednego z 17 Punktów Informacji Drogowej. Zobacz listę kontaktów.

Dzwoniąc pod podane tam numery telefonów uzyskasz szczegółowe inforacje o obecnym stanie pogody oraz o o tym, jak sytuacja będzie przedsatwiać się za 12 godzin. Dowiesz się także jaki jest stan nawierzchni dróg krajowych i autostrad. Świeże informacje uzyskasz przez całą dobę.

Poniżej wklejamy tabelkę z kontaktami do punktów informacji.

Pamiętajcie, że by czuć się bezpiecznie w trasie nie wystarczy dobrze znac prognozę pogody. Trzeba też umieć dostosowac się do zmieniających warunków na drodze. Już większość z Was powinna mieć zmienione opony na zimowe. Tym, które zapomniały – przypominamy!

Chcesz czuć się pewnie za kierownicą także podczas jazdy w trudnych warukach atmosferycznych? Zapisz się na szkolenie z bezpiecznej jazdy. Nauka i zabawa. Zapraszamy! Wiecej szczegółów: tutaj

Punkty Informacji Drogowej:

Punkt Informacji Drogowej w Centralii GDDKiA:
tel. (022) 375 86 95 / (022) 375 86 96