Pininfarina Sergio Concept wejdzie do produkcji!

Powstanie zaledwie pięć lub sześć egzemplarzy. Każdy z nich będzie kosztował około trzech (!) milionów euro.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Automotive News Europe, szef Pininfariny Silvio Angori wstępnie potwierdził te informacje sugerując jednocześnie, że ich najnowszy model będzie alternatywą dla Lamborghini Veneno, które również kosztuje 3 miliony euro.

Dwumiejscowy koncept powstał w oparciu o Ferrari 458 Spider i jest swoistym hołdem dla zmarłego w lipcu zeszłego roku Sergio Pininfariny. Przy długości 4550 mm, szerokości 1940 mm i wysokości 1140 mm auto waży zaledwie 1280 kilogramów. Cechą wyróżniającą model Sergio jest brak przedniej szyby, w związku z czym pasażerowie są zobowiązani do zakładania kasków podczas jazdy. Fabio Filippini, główny projektant firmy, przyznał jednak, że dla osób, które nie będą chciały niszczyć sobie fryzury Pininfarina zaoferuje wersję z fabrycznie zainstalowaną przednią szybą.

Jak przystało na ekskluzywną konstrukcję, Pininfarina Sergio Concept zaoferuje nabywcy doskonałe osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i prędkość maksymalną na poziomie 320 km/h. Pod maską znajdzie się 4,5-litrowa jednostka benzynowa V8 połączona z siedmiobiegową przekładnią sekwencyjną.

Pininfarina-Sergio-Concept-2

Pininfarina-Sergio-Concept-3

Pininfarina-Sergio-Concept-4

Pininfarina-Sergio-Concept-5

Pininfarina-Sergio-Concept-6

Pininfarina-Sergio-Concept-7

Źródło: Mototarget