Pierwsze zdjęcia Volvo Concept XC Coupe

Volvo prezentuje pierwsze zdjęcia koncepcyjnego, dwudrzwiowego SUV-a.

Nowy SUV to już drugi samochód koncepcyjny, który powstał na bazie nowej platformy podwoziowej SPA. Pierwszym z nich był zaprezentowany jesienią 2013 roku Concept Coupe. Teraz możemy zobaczyć kolejne auto zaprojektowane pod kierunkiem Thomasa Ingenlatha odpowiedzialnego za design Volvo. Ingenlath zaprojektował także nowy model XC90, który zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Concept XC powstał z myślą o miłośnikach sportowych wyzwań. Podniesione zawieszenie pozwala zjechać z utwardzonej drogi, a boks dachowy umożliwia zapakowanie sprzętu sportowego. Najbardziej charakterystycznym elementem auta są przednie światła do jazdy dziennej w kształcie położonej litery T. W samochodach seryjnych zobaczymy podobną atrapę chłodnicy oraz charakterystyczne proporcje karoserii.

Volvo-Concept-XC-Coupe-2

Volvo-Concept-XC-Coupe-3

Volvo-Concept-XC-Coupe-4

Z tyłu karoseria auta jest chroniona dodatkową powierzchnią gumowaną dopasowaną kolorystycznie do lakieru. Uwagę zwracają duże 21-calowe koła i opony z pomarańczowymi wstawkami. Pomarańczowe akcenty ozdabiają również felgi, nakładki na zderzaki czy pasy bezpieczeństwa.

Czteroosobowa kabina została zaprojektowana tak, by tunel środkowy mógł służyć np. do przewozu nart. Dodatkowo, tylne siedzenia i wewnętrzna pokrywa bagażnika pozwalają bezpiecznie transportować deski snowboardowe, ochraniacze i kaski, które można przymocować specjalnymi pasami.Volvo-Concept-XC-Coupe-5

Volvo-Concept-XC-Coupe-6

Volvo-Concept-XC-Coupe-7

Źródło: Volvo