Peugeot Exalt – w skórze rekina

Koncept Exalt to stylowe, czterodrzwiowe coupe będące bezpośrednią kontynuacją projektu Onyx, który zadebiutował w Paryżu w 2012 roku.

 Exalt stanowi zapowiedź przyszłych kanonów stylistycznych marki. Samochód o długości 4,73 m i wysokości 1,31 m wyróżnia się atletycznym nadwoziem i przestronnym wnętrzem mogącym swobodnie pomieścić czterech pasażerów i ich bagaże.

W konstrukcji zewnętrznego poszycia tego modelu wykorzystano surową stal oraz strukturę przypominającą skórę rekina. Z kolei kabina pasażerska została wykończona skórą i drewnem przeplatanym z elementami wykonanymi ze stali. Na pokładzie znalazło się również miejsce kierowcy zaprojektowane według koncepcji Peugeot i-Cockpit, potęgujące futurystyczny styl konceptu.

Źródłem napędu jest układ Hybrid4 obejmujący jednostkę spalinową oraz silnik elektryczny – łączna moc zestawu to 340 KM.

Peugeot zaprezentuje premierowo swój nowy samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Pekinie, który odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia 2014.

Źródło: Peugeot