Opel Meriva 2014 – nowy silnik i odświeżone nadwozie

Opel zaprezentował odświeżoną Merivę, w której wraz z drobnymi zmianami stylizacyjnymi debiutuje nowy silnik.

Samochód otrzymał nowy przód z eleganckim, chromowanym grillem i dynamicznie narysowanymi przednimi światłami. W światłach do jazdy dziennej i w tylnych lampach zastosowano diody LED.

Pod maskę nowej Marivy trafił silnik wysokoprężny nowej generacji, który zadebiutował w Zafirze Tourer. Jednostka 1.6 CDTI początkowo będzie dostępna w odmianie rozwijającej moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Meriva z tym silnikiem zużywa 4,4 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 116 gramów CO2 na kilometr, czyli o 10% mniej od poprzednika z silnikiem 1.7 130 KM.

Opel-Meriva-2014-2

Opel-Meriva-2014-5

Zarówno diesel 1.6, jak i wszystkie jednostki benzynowe montowane w nowej Merivie, w tym silnik przystosowany do spalania skroplonego gazu, spełniają przyszłe normy emisji spalin Euro 6. Silniki benzynowe 1.4 (120 KM i 140 KM) będą oferowane także w połączeniu ze zmodyfikowaną sześciobiegową przekładnią o obniżonym tarciu.

W nowej Merivie zastosowano również system multimedialny IntelliLink z nawigacją, funkcją sterowania głosem oraz siedmiocalowym, kolorowym ekranem. Monitor także do wyświetlania obrazu z kamery cofania.

Ceny nowej Merivy zostaną ogłoszone w listopadzie z chwilą rozpoczęcia przyjmowania zamówień, natomiast pierwsze egzemplarze zostaną wydane klientom w pod koniec stycznia 2014.

Opel-Meriva-2014-4

Źródło: Opel