Odświeżona Kia Optima dostępna w Polsce

Dwa lata po europejskiej premierze flagowa Kia Optima została poddany zmianom stylistycznym. Optima FL dostępna jest w trzech wersjach wyposażenia i z dwoma silnikami do wyboru, a jej ceny rozpoczynają się od 84 900 zł.

Optima po liftingu otrzymała zmodyfikowane światła do jazdy dziennej LED, które wzorem innych modeli Kia zostały przeniesione w obrys reflektorów głównych. Kolejnym wyróżnikiem nowej Optimy jest „wyostrzona” krawędź pokrywy bagażnika oraz trzy nowe wzory 17- i 18-calowych felg z lekkiego stopu. Lampy tylne dostępne są opcjonalne w wersji „aureolowej” LED, a podwójne czerwone odblaski zlokalizowano nieco wyżej w pozycji horyzontalnej.

kia-optima-2

kia-optima-5

Układ kokpitu z Optimy 2011 pozostaje bez zmian, choć dodano szereg akcentów dekoracyjnych w  zestawie wskaźników, na kole kierownicy, konsoli środkowej, selektorze skrzyni biegów, boczkach drzwi oraz siedzeniach. W nowym zestawie wskaźników dominuje wyświetlacz TFT LCD (powiększony z 3,5 do 4,3 cala) podający więcej informacji w czytelniejszej grafice. Nowa kierownica, spłaszczona od dołu w wersji z przekładnią automatyczną wyposażona jest w przyciski sterowania audio i inne funkcje systemowe.

Oferta dla klientów europejskich obejmuje dwie jednostki napędowe, stosowane już w modelach poprzednich – benzynową 2.0 o mocy 165 KM i wysokoprężną 1.7 o mocy 136 KM. Na rynkach europejskich zarówno silnik benzynowy jak i Diesla dostępne będą w parze z sześciostopniową przekładnią manualną lub automatyczną.

Tak jak wszystkie inne modele Kia oferowane w Europie, nowa Optima objęta jest 7-letnią (lub 150 000 kilometrów) gwarancją producenta, w pełni przenoszalną na kolejnych właścicieli samochodu.

Dostawy Optimy na rynki światowe pochodzić będą z  koreańskiej fabryki Hwa-Sung. Dealerzy w całej Polsce już przyjmują zamówienia, a pierwsze egzemplarzy trafią do klientów w kwietniu 2014 roku.

kia-optima-3

kia-optima-6

Źródło: KIA