Opel Corsa i Choupette w kadrze Karla Lagerfelda

Karl Lagerfed – projektant mody i fotograf przekonał wyjątkową modelkę do współpracy przy projekcie realizowanym dla firmy Opel. Tą modelką jest Choupette Lagerfeld. Gwiazdą kalendarza Opla Corsy na 2015 rok jest należąca do słynnego projektanta kotka birmańska.

W paryskim atelier Lagerfeld obserwował Choupette oglądającą nową Corsę. Jego aparat rejestrował poczynania czworonożnej gwiazdy – mającej 42 tysiące fanów na Twitterze i promiennie błękitne oczy – gdy poznawała detale nowego Opla. Aksamitne łapki na kierownicy, skok z maski silnika czy krótki odpoczynek w foteliku dziecięcym… – słynny fotograf i jego modelka pokazali, że nowa Corsa oferuje niezwykle przestronne wnętrze, wysoką jakość i pierwszorzędne wzornictwo.

Zadziwiający był także fakt, że kotce najwyraźniej podobał się udział w tym przedsięwzięciu. Dużym ułatwieniem podczas sesji była bliska relacja Lagerfelda z Choupette. „Jak przystało na gwiazdę, Choupette doskonale wywiązała się z zadania. Była zrelaksowana niezależnie od tego, czy siedziała za kierownicą czy na dachu Opla. Z pewnością nie była spięta. Jednak po zakończeniu sesji przespała pełne 12 godzin” – powiedział Lagerfeld.

opel-1Karl Lagerfeld jest nie tylko sławnym projektantem mody, ale także uznanym fotografem, którego prace były wystawiane w różnych muzeach na całym świecie oraz publikowane w wydawnictwach artystycznych. Ma on w swoim dorobku fotograficznym zdjęcia do licznych kampanii reklamowych (m.in. Chanel, Fendi, Karl Lagerfeld) oraz regularne publikacje w międzynarodowych magazynach mody. Choupette nie jest jednak nowicjuszką w fotograficznym atelier, chociaż żadnemu projektowi nie poświęciła jeszcze tyle czasu co sesji z Oplem Corsą. Wcześniej słynna kotka pozowała do okładki niemieckiej edycji magazynu „Vogue” w ramionach supermodelki Lindy Evangelisty.

Choupette Lagerfeld jest drugim kotem grającym główną rolę w kampaniach Opla Corsy. W reklamie Corsy pierwszej generacji (1982–1993) bohater kreskówek Tom ścigał Jerry’ego, który uciekał mu małym, zwrotnym samochodem.

Zdjęcia do kalendarza Corsy autorstwa Karla Lagerfelda zostaną pokazane na wernisażu na początku przyszłego roku. Poprzedni kalendarz Opla, wyprodukowany we współpracy z Bryanem Adamsem, był poświęcony modelowi Opel ADAM.

Źródło: Opel