Odświeżona Škoda Superb

Po pięciu latach od premiery drugiej generacji ŠKODY Superb, marka odświeża swój najbardziej luksusowy model. Samochód przejdzie kompleksowe zmiany zarówno w wersji liftback, jak i combi.

19 kwietnia br., podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju, odbędzie się światowa premiera nowego modelu Superb, który będzie wyróżniać się zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i nowymi funkcjami z zakresu komfortu. Odnowiony Superb dostępny będzie na europejskich rynkach pod koniec czerwca 2013 roku.

„ŠKODA Superb to nasz najbardziej luksusowy model. Jego odświeżenie sprawi, że ten samochód będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Superb wyróżnia się bardzo obszernym wnętrzem, wysoką funkcjonalnością, niecodziennym komfortem podróżowania, a także tradycyjną dla naszej marki korzystną relacją ceny do jakości” – mówi Winfried Vahland, prezes ŠKODY.

Odświeżona ŠKODA Superb otrzyma zaprojektowany na nowo przód i tył. W designie auta będą widoczne elementy nowego języka stylistycznego: wyraźne linie, precyzyjne i doskonale wyważone proporcje oraz elegancki styl. Z przodu Superb wyróżniać się będzie nowymi reflektorami i szerszym grillem. Tył auta otrzyma typowe dla marki światła w kształcie litery C, wykonane w technologii LED.

Zmianom ulegnie również wnętrze auta, które zostanie wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Odświeżona zostanie też gama tapicerek. W najwyższej wersji wyposażenia Laurin & Klement, dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.

nowy superb2

Niezmienione pozostanie tylko to, co w tym modelu jest najlepsze: wyjątkowa przestrzeń wewnątrz oraz rekordowa ilość miejsca w bagażnikach obu wersji nadwoziowych. Superb liftback posiada bagażnik o pojemności 595 litrów, a combi – 633 litry.

Modyfikacje nie ominą również układu napędu. Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne, wszystkie jednostki diesla oraz silnik benzynowy 1.4 TSI/125 KM, zostaną standardowo wyposażone w system Start-Stop. Superb GreenLine będzie zużywał zaledwie 4,2 l/100 km paliwa i emitował 109 g/km CO2.

Odpowiadając na zapotrzebowania Klientów, wraz z wprowadzeniem nowej wersji Superba dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG w topowej jednostce diesla 2.0 TDI CR DPF/125kW (170 KM). Wersja z silnikiem 2.0 TDI/140 KM z napędem 4×4 będzie dostępna z manualną skrzynią biegów.

nowy superb3

Źródło: Škoda