Od butów po kierownicę

Jonathan Kelsey to ulubiony projektant obuwia gwiazd. Jego buty nosiły Amy Winehouse, Kate Bosworth, Debra Messing czy Kelly Osborne. Teraz zaprojektował akcesoria dla „brytyjskiego Opla”, czyli Vauxhalla.

Jonathan szkolił się m.in. u Jimmy’ego Choo, w domu mody Cacharel. Niedawno stworzył własną kolekcję obuwia. Talent projektanta postanowili wykorzystać producenci samochodów. Na prośbę Vauxhalla Kelsey stworzył unikatową kolekcję dodatków do auta.

Trochę ekstrawagancji

Nazywany „brytyjskim Louboutin’em”, projektant obuwia stworzył pełen blasku zestaw dla kierowców, na który składają się: skórzane rękawiczki do jazdy, skórzany pokrowiec na kierownicę oraz ekstrawagancki breloczek do kluczyków. Wszystkie elementy utrzymane są w jednakowej kolorystyce. Złote rękawiczki idealnie komponują się ze złotym wykończeniem pokrowca na kierownicę w kolorze miedzi i ozdobą przy kluczykach.

Staromodne wycieczki wracają do łask

Vauxhall zaprosił Kelsey’a do współpracy w ramach inicjatywy „Great British Road Trip”, która jest częścią projektu mającego na celu wspieranie kreatywności w Wielkiej Brytanii. Jonathan tworząc kolekcję dla producenta samochodów inspirował się materiałami, z którymi operuje na co dzień przy projektowaniu obuwia. – Pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem po otrzymaniu notki od formy Vauxhall, to sama idea podróży samochodem – komentuje Kelsey. – Postanowiłem skupić się na przyjemności jaka płynie z jazdy autem w trasie, gdy przed nami znajduje się otwarta przestrzeń i postrzeganiu samego prowadzenia auta jako stylowego przeżycia. Chciałem stworzyć coś luksusowego, co odwoływałoby urok wycieczek samochodowych z dawnych lat – tłumaczy.

Akcesoria zaprojektowane przez Jonathan’a Kelsey’a są dostępne za pośrednictwem strony internetowej Vauxhall Collective. Cena jednego zestawu to 195 £ (około 952 zł). Projektant przygotował 25 takich wyjątkowych kompletów. Dla porównania ceny butów, które „wychodzą z pod ręki” Kelsey’a wahają się od 1600 zł do 5000 zł. Najnowszą kolekcję projektanta zobaczysz tutaj.