Nowy system multimedialny w Insignii

Opel zaprezentuje wkrótce nowy kokpit i system multimedialny w dwóch modelach Opla: Insignii i Insignii Country Tourer. W trakcie udoskonalania tych elementów skoncentrowano się na następujących kryteriach: przejrzystej, prostej, a przez to intuicyjnej obsłudze; indywidualizacji oferty audio-informacyjnej oraz, oczywiście, wygodzie i bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. Dzięki nowym rozwiązaniom, kierowca może bardziej skupiać się na sytuacji na drodze, co zwiększa bezpieczeństwo podróżujących.

Intuicyjność konsoli centralnej

Nowa konsola centralna oferuje imponującą liczbę funkcji. Uproszczony został panel sterowania, dzięki czemu obsługa systemu multimedialnego i klimatyzacji stała się szybka i intuicyjna.
System multimedialny stanowi część rodziny IntelliLink wprowadzonej w Oplu ADAMie na początku roku. Łatwa w obsłudze technologia IntelliLink pozwala optymalnie zintegrować z samochodem funkcje smartphona – w Insignii kierowca ma do wyboru cztery opcje obsługowe. Ponadto przy użyciu ośmiocalowego wyświetlacza sterować można dotykowo nowym systemem Navi 900 Europe.

Z ekranu głównego – przy użyciu wyświetlacza dotykowego, jak również przycisku na kierownicy, funkcji sterowania głosowego i nowego panelu dotykowego – kierowca może także uzyskać dostęp do wszystkich podstawowych funkcji i podmenu, takich jak stacje radiowe, tytuły piosenek, połączenie ze smartphonem czy mapy nawigacji 3D.

System mozna dowolnie personalizować, przechowując w pamięci nawet 60 ulubionych elementów. Zarówno kierowca, jak i pasażer mogą wybierać ulubione elementy w nawigacji, telefonie i funkcjach rozrywkowych. A zatem obok najpopularniejszej stacji radiowej na wyświetlaczu mogą pojawić się na przykład najważniejsze numery telefonów, system może też umożliwić łatwy dostęp do adresu służbowego zapisanego w katalogu nawigacji.

opel-insignia-2

Sterowanie panelem dotykowym

Panel dotykowy zapewnia łatwą i sprawną obsługę systemu, który rospoznaje pismo ręcznie i natychmiast reaguje na ruchy palca.  Przesuwając po ekranie dotykowym dwoma palcami, można między innmi zmienić źródło dźwięku, a trzema – otworzyć listę „ulubionych”. W podobnej formie jak na smartphonie można również korzystać z opcji przybliżania mapy nawigacji.

Prosta jest również synchronizacja systemu multimedialnego i smartphona. Wystarczy podłączyć telefon, żeby wyświetlić na ekranie zawarte w nim treści (książkę telefoniczną, listę piosenek, filmy).

Możliwe jest równiez sterowanie głosem. Za pomocą poleceń słownych można wprowadzać adresy do systemu nawigacji, odtwarzać zapisane piosenki lub dzwonić do znajomych ze smartphona.

W wersji wyposażenia Insignia Executive najbardziej zaawansowany system multimedialny Navi 900 Europe jest dostępny w standardzie, natomiast w przypadku wersji Insignia Edition i Cosmo można go zamówić w cenie odpowiednio 4 800 PLN i 3 200 PLN.

Opel-Insignia-3

Źródło: Opel