Nowy sposób na tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie to temat, który cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się dziwić – jeśli w wiele zakątków świata można dotrzeć za grosze, to dlaczego nie spróbować? W ten trend wpisują się m.in. rozwiązania takie, jak carpooling oraz – nowość w Polsce – real-time ridesharing.

Real-time ridesharing to rozwiązanie popularne na Zachodzie od kilku lat. Stanowi swego rodzaju odmianę carpoolingu, z tą różnicą, że wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne: smartphony, nawigację GPS i sieć społecznościową. W Polsce na tym sposobie podróżowania opiera się (jako jedyna) aplikacja Yanosik AutoStop.

Real-time ridesharing w praktyce

Działanie Yanosik AutoStop oparte jest na bezpośredniej integracji ze znaną w Polsce od 3 lat aplikacją Yanosik. Społeczność z niej korzystająca informuje się nawzajem o utrudnieniach na drodze, patrolach policji, czy fotoradarach. Twórcy szacują, że miesięcznie na polskich drogach jest aż 500 tysięcy użytkowników aplikacji. Teraz ta ogromna społeczność może skorzystać z nowej funkcji zabierając ze sobą w podróż autostopowiczów.

Osoby, które praktykują tanie podróżowanie, mogą pobrać za darmo na swoje smartphony z Androidem aplikację Yanosik AutoStop. Będąc bezpośrednio na drodze należy wprowadzić swój cel podróży, a sygnał GPS przekazuje nasze położenie kierowcom w okolicy jadącym z Yanosikiem. Wszystko dzieje się tu i teraz, bez konieczności wcześniejszego umawiania.