Nowy rekord Guinessa: 0-300 km/h w 13,63 sekundy

Firma Hennessey opublikowała film przedstawiający udaną próbę bicia rekordu przyspieszenia od 0 do 300 km/h.

Oficjalny rekord Guinessa został ustanowiony na płycie lotniska Ellington Airport w Teksasie. Specjaliści z Hennessey wystawili do tego zadania model Venom GT, który w pierwszym przejeździe rozpędził się od 0 do 300 km/h w czasie 13,18 sekundy, natomiast podczas drugiej próby osiągnął 300 km/h po 14,08 sekundy. Średnia z obu przejazdów – a tym samym nowy rekord świata – to 13,63 sekundy.

Teraz firma Hennessey skupi się na opracowaniu kolejnej wersji modelu Venom GT. Samochód zostanie wyposażony w jednostkę V8 o pojemności 7 litrów i mocy 1500 KM (to o 300 KM więcej, niż w obecnym modelu). Napęd będzie przekazywany na koła poprzez nową, 7-stopniową przekładnię sekwencyjną lub 6-biegową skrzynię manualną.

Wersja GT2 otrzyma też wybrzuszony dach, dzięki czemu wysocy kierowcy będą w końcu mogli zająć wygodną pozycję za kierownicą. Pojawią się też elementy nadwozia z włókna węglowego, nowe lusterka i spoilery, a także zmodyfikowane nakładki aerodynamiczne.

Powstanie zaledwie siedem egzemplarzy modelu Venom GT2. Pierwszy z nich będzie gotowy już pod koniec tego roku. Cena w USA wyniesie około 1 250 000 dolarów.

Źródło: Hennessey, Mototarget