Nowy Opel Meriva – debiut w Brukseli

Opel pokazał najnowszą Merivę podczas salonu International Motor Show w Brukseli. Niewielki van świętował tam swoją światową premierę.

Meriva 2014 wyróżnia się odświeżoną stylistyką z nowym grillem, chromowanymi akcentami wokół lamp przeciwmgielnych oraz nowymi przednimi reflektorami. Nowością w tylnej części nadwozia są energooszczędne lampy diodowe.

Samochód jest dostępy z silnikami benzynowymi, LPG i Diesla, które spełniają przyszłe normy emisji Euro 6. Nowością jest diesel 1.6 CDTI, który zastąpi zarówno silnik 1.3 CDTI, jak i 1.7 CDTI. Jednostka ma moc 136 KM, rozwija 320 Nm momentu obrotowego i zużywa 4,4 l/100 km przy emisji 116 g/km CO2. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone kolejne wersje silnika, w tym dwie o mocy wyjściowej 110 KM.

Opel-Meriva-2014-3jpeg

Nowa Meriva jest wyposażona w multimedialny system IntelliLink umożliwiający integrację smartfona z pojazdem. Jego centralnym elementem jest siedmiocalowy kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Układ zawiera też moduł Bluetooth oraz dodatkowe złącze USB.

Ponadto, w najnowszej odsłonie miejskiego vana zachowano nowatorskie rozwiązania znane z modelu poprzedniej generacji, jak drzwi typu FlexDoors z zawiasami na tylnym słupku, system aranżacji tylnych foteli FlexSpace czy zintegrowany tylny bagażnik rowerowy FlexFix.

Opel-Meriva-2014-4jpeg

Opel-Meriva-2014-2

Źródło: Opel