Nowy Golf GTI

0

Trzeba przyznać, że Volkswagen dość szybko zdecydował się na premierę sportowej odmiany Golfa – GTI. Wydawać by się mogło, że będziemy musieli poczekać kilka miesięcy, może rok. Nic z tych rzeczy. Golf GTI ujrzy światło dzienne już na salonie w Paryżu.

O tym, że Golf GTI to legenda, niemal osobna marka, znana wszystkim miłośników szybkich aut na świecie, mówić nie musimy. Choć nowy GTI na pierwszy rzut oka na kolana nie rzuca, jest kilka elementów, którymi warto się zainteresować.

Zdjęcia, które do nas trafiły przedstawiają model koncepcyjny, mało jednak prawdopodobne, by wersja produkcyjna uległa jakimś znacznym przeobrażeniom.

Pod maskę trafi zatem 2-litrowy silnik TFSI o mocy 220 KM, co oznacza wzrost mocy o całe 10 KM w stosunku do Golfa GTI VI generacji. Wzrósł także moment obrotowy i to aż do 350 Nm (z 280), dzięki czemu GTI ma przyspieszać do setki w 6,6 sekundy.

To jednak nie wszystko. Zwiększył się rozstaw osi i obniżono masę, dzięki czemu GTI ma posiadać jeszcze lepsze właściwości jezdne. We wnętrzu zastosowano oczywiście charakterystyczną kratkę GTI. Jest także charakterystyczny czerwony pasek na wlocie powietrza z przodu i podwójny wydech z tyłu.

GTI ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

volkswagen-golf-gti3

volkswagen-golf-vii-gti1