Nowe Scirocco – bardziej sportowe i bardziej oszczędne

Scirocco debiutował dokładnie 40 lat temu. Teraz Volkswagen prezentuje najnowszą generację kultowego auta. Nowe Scirocco i Scirocco R pojawią się na rynku już w sierpniu.

Zewnętrznym znakiem rozpoznawczym Scirocco 2014 jest nowy przód i tył z nowymi reflektorami H7 lub bi-ksenonowymi i diodowymi światłami tylnymi.

We wnętrzu, wyposażonym seryjnie w sportowe siedzenia i sportową, obszytą skórą kierownicę, można znaleźć między innymi nowe materiały i kolory.

Do nowych rozwiązań technicznych zaliczają się na przykład specjalnie dopasowany do Scirocco system nagłaśniający Dynaudio Excite oraz asystent parkowania (Park Assist). Kolejną nowością są seryjne dodatkowe wskaźniki (ciśnienie doładowania, stoper, temperatura oleju).

Scirocco-3

Scirocco-4

Nowe modele wyposażone będą w udoskonalone jednostki napędowe z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem spełniają surowe wymagania normy emisji spalin EU 6 i są nawet o 19 procent oszczędniejsze.

Wszystkie wersje silników, mimo mniejszego zużycia paliwa, będą mocniejsze. Seryjnie wszystkie Scirocco o mocy do 162 kW/220 KM są wyposażone w systemy Start¬-Stop i rekuperacji. Z wyjątkiem podstawowej jednostki napędowej (1.4 TSI), wszystkie wersje napędu mogą być opcjonalnie połączone z dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Scirocco pojawi się na rynku latem.

Scirocco-2

Źródło: Volkswagen