Nowe BMW M6

m1

Niedawno BMW zaprezentowało następcę kultowej Serii 6, potem pojawiła się wersja bez dachu i w końcu Gran Coupe. Dziś przyszedł czas na sportową wersję M6.

m4

Wszystkie modele BMW spod znaku M od zawsze powodują przyspieszone bicie serca. Nie inaczej jest tym razem. Wszystko z powodu tego, co znajduje się pod maską. W przypadku nowego M6 to 4,4-litrowa, ośmiocylindrowa jednostka z podwójnym doładowaniem o mocy aż 560 KM! Nie musimy mówić, że moc przekazywana jest na tylną oś, co jest gwarancją dodatkowej frajdy z jazdy.

Mniej agresywnie

Trzeba przyznać, że nowe BMW M6 jest zdecydowanie mniej kontrowersyjne niż poprzednia generacja tego modelu. Być może projektanci doszli do wniosku, że zbyt odważna stylistyka przyczyniła się do spadku zainteresowania tym modelem. Dzięki temu mamy więc mniej agresywne linie zderzaków, zarówno przedniego jak i tylnego. Nie zabrakło oczywiście poczwórnej końcówki układu wydechowego. Ciekawostką jest fakt, że znaczek ‘M6’ powędrował na lewą część atrapy przedniego grilla.

Projektanci starali się maksymalnie odchudzić nowe M6. W tym celu dach wykonany został z włókna węglowego, zaś maskę i drzwi wykonano z aluminium. Efekt? Waga 1850 kg w odmianie coupe. Kabriolet waży o 130 kg więcej.

m2

m3

m5

m6