Nowe BMW 3, że aż palce lizać

Trójeczka dostępna już od lata łechce moje serce. Dostępna z nowym silnikiem i napędem na cztery koła śni mi się po nocach.

Co nowego?

Bawarczycy ulepszyli „Trójeczkę” o napęd xDrive, ale to nuda w porównaniu do tego, co mają w zanadrzu. Otóż na gwiazdkę dostępny będzie już model 320i Efficient Dynamics Edition. Zostanie on wyposażony w 170 konny, czterocylindrowy i turbodoładowany silnik oraz manualną sześciobiegową skrzynię biegów. Wieść gminna niesie, że przyspieszenie do steki będzie możliwe w 7,6 sekundy, a spalanie wyniesie 5,3 litra na 100/km. Podejrzewam, że nie jednej z Was zaszklą się oczy, więc dla tych które mówią „tak”, ale muszą liczyć się z czymś tańszym proponujemy prezent od Mikołaja w postaci 316i – 4 cyl. 1,6 litra pojemności – tańszą opcję z niewiele gorszymi osiągami (0-100 km/h – 8,9 sekundy, spalanie 5,6 l/100 km).

Co by nie przestawać, skoro już tak wpadłam w szał wyliczania nowości, wspomnę jeszcze o wersji 330d. Tu zadrży serce ze względu na moc sześciu cylindrowych silników o trzy litrowej pojemności. Ba! Całe ciało zostanie wstrząśnięte, niezmieszane, bo to aż 258 KM mocy, 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego, V-max 250 km/h i 5,6 sekundy do setki. Teraz najlepsze, będzie trochę o oszczędności. 330d zużywa średnio 4,9 litra paliwa na setkę.

Dodatki, gadżety, pokrętła i guziki

Z super dodatków BWM ma kolejną niespodziankę. Od wakacji serię 3 możemy rozbudować o pakiet M. Oznacza to, że samochód będzie wyposażony w pakiet aerodynamiczny, czarną podsufitkę, sportowe hamulce felgi aluminiowe z dedykowanym wzorem o rozmiarze 18 lub 19 cali.
No chyba nikogo nie zaskoczę jak wspomnę o dopasowaniu do naszych indywidualnych potrzeb. Chcesz asystenta parkowani  – proszę bardzo, wolisz iDrive – masz. Jednak jeśli masz określony zakres wymagań, proponujemy nie rozdrabniać się na indywidualne gadżety, a na konkretne pakiety. I tak w „jednej paczce” dostaniesz dynamiczny zestaw głośnomówiący ze złączem USB, tempomat z przyciskami wielofunkcyjnymi na kierownicy, wspomaganie kierownicy Servotronic i przesuwany podłokietnik foteli przednich. No chyba, że należysz do ciepłolubnych stworzeń, w takim razie wybierz pakiet ogrzewania. Niskie temperatury nie będą Ci straszne dzięki ogrzewanym, WSZYSTKIM fotelom, a nawet kierownicy.

BMW 3 po raz szósty

Podsumowując nowa „Trójka” znacznie urosła od poprzedniczki. Została wzbogacona o dużo funkcji i okrojona w parę przycisków. Szósta generacja przypominam obecną Serię 5 (F10) i wyraźnie nawiązuje do obecnego designu wszystkich nowych modeli BMW. Jej koszt waha się w zależności od wyposażenia między 146 900 zł a 248 300 zł. Dla miłośniczego ekologii mamy doskonałą informację. Nowa „Trójka” emituje jedynie CO2 poniżej 120g/km.

F30 został wypuszczony w trzech wersjach wyposażenia: Sportsline, Modern Luxury Line oraz Line. Opcjonalnie dla chętnych Bawarczycy proponują m.in. kolorowy wyświetlacz Head-Up, ConnectedDrive, aktywny tempomat z funkcją Stop & Go, Lane Change i Lane Departure Warning oraz Collision Warning, a także nowy system RTTI (Real Time Traffic Information).

Źródło: BMW