Hybrydowy Outlander PHEV już w polskich salonach

Od dziś polscy klienci mogą już zamawiać Mitsubishi Outlander PHEV. Jest to pierwszy na świecie hybrydowy SUV z generatorem prądu i stałym, elektrycznym napędem 4WD. Jego konstrukcja umożliwia naładowanie akumulatora podczas jazdy. Auto oferuje zasięg 824 kilometrów i pali 1,9 litra benzyny na 100 km.

phev-2Dzięki takim osiągom, taniej eksploatacji i pełnej funkcjonalności SUV-a, auto jest adresowane do większości europejskich i polskich kierowców.

Auto jest napędzane 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 121 KM. Nowatorski system napędu oferuje 3 tryby jazdy – elektryczny, szeregowy hubrydowy i równoległy hybrydowy. Są one elektronicznie sterowane i automatycznie wybierane, tak by samochód przejeżdżał jak największy dystans w trybie elektrycznym.

Konstrukcja Outlandera PHEV umożliwia ładowanie akumulatora na kilka sposobów – w czasie jazdy, przy pomocy generatora prądu, podczas hamowania oraz ze zwykłego gniazdka elektrycznego i z terminala szybkiego ładowania.  

Warto przypomnieć, że Mitsubishi Outlander PHEV uczestniczył już w testach zderzeniowych organizowanych przez niezależną organizację Euro NCAP i otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek.  

Jeszcze przed swą europejską premierą model ten został w Japonii uhonorowany nagrodą Technologii Roku 2014 i otrzymał tytuł Innowacji Roku w konkursie na Najlepszy Samochód Roku 2013/2014.

Mitsubishi Outlander PHEV jest w Polsce oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Intense Plus, Instyle Navi i Instyle Navi Plus. Najtańsza kosztuje 176 990 zł a kolejne odpowiednio 190 990 zł i 198 990 zł.

phev-3

Źródło: Mitsubishi