Nowa Kia pro ceed GT

Koreański koncern ujawnił więcej szczegółów dotyczących modeli Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT, które zadebiutują 5 marca podczas salonu samochodowego w Genewie.

kia-pro-ceedOba modele GT zostały zaprojektowane w Europie pod okiem prezesa oraz głównego projektanta Kia Motors Corporation, Petera Schreyera. Poza charakterystycznym dla marki Kia grillem „Tiger nose” w oczy rzucają się światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podwójne rury wydechowe, 18-calowe felgi aluminiowe oraz czerwone zaciski hamulcowe.

W porównaniu ze standardowym wariantem, odmiana GT otrzymała też obniżone i wzmocnione zawieszenie, większe tarcze hamulcowe (300×28 mm z przodu i 262×10 mm z tyłu) oraz kubełkowe fotele Recaro i aluminiowe pedały.

Pod maskę modeli GT trafi oferowany w zestawie z sześciostopniową przekładnią manualną turbodoładowany silnik benzynowy GDI o mocy 204 KM (265 Nm), który pozwoli rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy.

Produkcja najnowszych modeli z rodziny cee’d rozpocznie się w fabryce na Słowacji w maju, a pierwsze egzemplarze GT trafią do salonów w połowie bieżącego roku.

kia-pro-ceed-2

kia-pro-ceed-3

kia-pro-ceed-4

Źródło: Kia, Mototarget