Nissan Qashqai w specjalnej wersji N-Tec

Nissan Qashqai drugiej generacji od września będzie dostępny w specjalnej wersji N-Tec wyposażonej w zaawansowane rozwiązania technologiczne.

 Seria N-Tec będzie na początku dostępna z silnikiem benzynowym 1.2 DIG-T 115 KM z manualną skrzynią biegów i automatyczną Xtronic oraz z jednostką wysokoprężną 1.5 dCi 110 KM z przekładnią manualną.

Qashqai N-Tec powstał na bazie wersji Acenta, jednak oferuje nieporównywalnie więcej. W wyposażeniu standardowym znalazły się bowiem między innymi NissanConnect – zintegrowany system nawigacji z 7-calowym kolorowym dotykowym ekranem – oraz Pakiet Bezpieczeństwa, w którego skład wchodzą systemy rozpoznawania znaków drogowych oraz ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, a także elektryczny hamulec awaryjny, adaptacyjne światła drogowe, przednie i tylne czujniki parkowania oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne.

Qashqai N-Tec w wyposażeniu seryjnym oferuje także kilka elementów niedostępnych w wersji Acenta nawet za dopłatą. Jednym z nich jest system kamer 360° umożliwiający uzyskanie widoku auta z góry. Z kolei inteligentny kluczyk i-Key oraz przycisk Start/Stop zapewniają dużą wygodę przy otwieraniu, zamykaniu oraz uruchamianiu pojazdu. Qashqai N-Tec jest także wyposażony w przyciemniane tylne szyby.

Unikatową cechą Nissana Qashqai N-Tec są dwukolorowe, 18-calowe felgi ze stopów lekkich, niedostępne w żadnej innej wersji tego modelu.

W wyposażeniu opcjonalnym oferowany jest dedykowany Pakiet N-Tec, zawierający panoramiczne okno dachowe z elektryczną roletą i czarną podsufitką, a także srebrne relingi dachowe.

Qashqai N-Tec będzie produkowany wraz z innymi odmianami modelu w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland. Samochód trafi do salonów w całej Polsce już we wrześniu. Cena najtańszej wersji z silnikiem 1.2 DIG-T 115 KM z manualną skrzynią biegów to 89 700 zł.

Źródło: Nissan