Nissan LEAF najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie

Decydując się na zakup Nissana LEAF, Sylvie Leroy – pielęgniarka z Paryża, została 10-tysięczną europejską klientką. Nissan LEAF będzie jej służył do dojazdów do pacjentów oraz do weekendowych wyjazdów z rodziną.

„Zdecydowałam się na to auto, ponieważ przekonał mnie niski koszt eksploatacji, co ma ogromne znaczenie ze względu na charakter mojej pracy. Szukałam typowego samochodu rodzinnego, ale jednocześnie zależało mi na pojeździe bezemisyjnym, który zastąpiłby mój dotychczasowy hatchback z silnikiem diesla.” – komentuje Sylvie.

Nissan LEAF został wprowadzony do sprzedaży w Europie w marcu 2011 r. Początkowo dostępny w nielicznych krajach, dziś cieszy się popularnością w większości państw regionu, co jest wynikiem ogólnego wzrostu popytu na samochody elektryczne. W samym marcu sprzedano ponad 1000 sztuk LEAF’a, który okazał się drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Norwegii. Liczby pokazują zmianę nastawienia do aut elektrycznych. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup przez co zwiększają się też inwestycje na rozwój infrastruktury.

Sprzedaż nowego Nissana LEAF z fabryki w Wielkiej Brytanii ruszyła w Europie w czerwcu.

Źródło: Nissan