NIE dla nietrzeźwych kierowców

Jakiś czas temu pisałyśmy o rozpoczynającej się kampanii na rzecz walki z nietrzeźwymi kierowcami. Dziś zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w Poznaniu.

a1

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze wszystkim uczestnikom ruchu drogowego to jeden z głównych celów Autofederacji, pierwszej organizacji zrzeszającej polskich kierowców. Pomóc w tym ma program ambasadorski, na czele którego stanęła Pani Agnieszka Zydroń (autorka bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistka, eksperta TV Biznes, ambasadorka Amazonek i Fundacji Obudźmy Nadzieję). Agnieszka Zydroń jest ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Dzięki wyjątkowej sile i woli walki po długiej rehabilitacji wróciła do normalnego życia. Obecnie angażuje się w akcje i programy społeczne propagujące idee bezpieczeństwa na drodze.

Prawdziwa historia

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Autofederacji i Agnieszki Zydroń jest udział w projekcie „BEZPIECZNIE – CHCE SIĘ ŻYĆ!”. Jest to cykl seminariów organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poświęconych bezpieczeństwu na polskich drogach. 6 marca 2012 roku Agnieszka Zydroń wystąpi na seminarium w Poznaniu i opowie o swoich doświadczeniach, które maja stać się przestrogą dla innych.

Uczestnicy seminarium poznają m.in. przyczyny i skutki wypadków drogowych, regionalne statystyki oraz będą mogli przy wykorzystaniu alkogogli zobaczyć świat oczami pijanej osoby. Alkogogle, to okulary o specjalnej konstrukcji, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującej po spożyciu alkoholu.- W ubiegłym roku w seminariach wzięło udział ok. 90 tys. uczestników.