Najszybszy kabriolet od Corvette

Pod maską kryje najmocniejszy w historii silnik montowany seryjnie w tej wersji. 427 Convertible – najszybszy kabriolet w historii Corvette.

Corvette 427 Convertible Collector Edition 2013 będzie najszybszym i najbardziej rasowym kabrioletem w historii Corvette.  Chevrolet zaoferuje też klientom pakiet 60th Anniversary, który będzie dostępny we wszystkich Chevroletach Corvette z roku modelowego 2013.

Zacznie na aukcji

– Chevrolet Corvette z roku modelowego 2013 zapisze się na kartach historii jako model upamiętniający sześćdziesiątą rocznicę istnienia tego kultowego samochodu, a także jako ostatni przedstawiciel obecnej generacji 'C6′ – powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu i strategii marki Chevrolet. Pakiet 60th Anniversary oraz model 427 Convertible zadebiutują 21 stycznia na aukcji samochodów kolekcjonerskich Barrett Jackson w Scottsdale w stanie Arizona i pojawią się w sprzedaży w amerykańskich salonach Chevroleta latem tego roku.

Złóż silnik własnoręcznie

Chevrolet Corvette 427 Convertible łączy w sobie elementy modeli Z06 i ZR1, tworząc najszybszy i najbardziej rasowy kabriolet w historii Corvette. Sercem modelu jest silnik LS7 o pojemności skokowej 427 cali sześciennych (7 litrów), pochodzący z Corvette Z06. Jednostka osiąga moc 505 KM (377 kW) i maksymalny moment obrotowy 637 Nm, co czyni ją najmocniejszym w historii silnikiem montowanym pod maską seryjnego Chevroleta Corvette z otwieranym dachem. Podobnie jak wersja Z06, model 427 Convertible jest oferowany wyłącznie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Jednostka LS7, opracowana na bazie silnika GT1, wykorzystywanego w modelach Corvette biorących udział w wyścigach Le Mans. Silnik jest składany ręcznie w GM Performance Build Center, gdzie klienci, którzy kupili model 427 Convertible Collector Edition mogą nabyć opcjonalną usługę Corvette Build Experience i własnoręcznie złożyć silnik, który posłuży do napędu ich nowego samochodu.

Spójrz na opony

Podzespoły wpływające na poprawę osiągów modelu Corvette 427 Convertible obejmują układ przeniesienia napędu i tylną oś z Chevroleta Corvette Z06, akumulator umieszczony z tyłu oraz standardowy system Magnetic Selective Ride Control. Montowane standardowo obręcze aluminiowe w rozmiarze 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu oferowane są z oponami Michelin PS2 nawiązującymi stylem do wersji ZR1. Lekkie koła Cup – wprowadzone w modelu Corvette 2012 Z06 z pakietem Z07 oraz Corvette ZR1 z pakietem PDE – są oferowane bez dopłaty i wyróżniają się unikalnym szarym wykończeniem. Oprócz tego dostępne są koła Black Cup oraz obręcze w stylu ZR1.

Coraz lżejszy

Chevrolet Corvette 427 Convertible zawiera także elementy wykonane z włókien węglowych, które pomagają obniżyć wagę samochodu. Są to:

– profilowana maska silnika (wprowadzona w Chevrolecie Corvette Z06 Carbon Edition z roku modelowego 2011),

– błotniki w stylu ZR1,

– panele podłogowe,

– przedni spoiler „CFZ” oraz boczne progi z włókna węglowego należą do wyposażenia opcjonalnego w modelu 427 Convertible, natomiast w pakiecie 60th Anniversary oferowane są w standardzie.

Zastosowanie lekkich elementów pozwoliło obniżyć wagę Chevroleta Corvette 427 Convertible do 1 522 kilogramów, co w połączeniu z wysoką mocą uczyni model 427 Convertible jednym z najszybszych kabrioletów na świecie. Szacuje się, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, pokonuje odległość ¼ mili ze startu zatrzymanego w 11,8 sekundy, osiąga przyspieszenie poprzeczne 1,04 g i rozpędza się do ponad 306 km/h. Chevrolet Corvette 427 Convertible dostępny jest w trzech wersjach wyposażeniowych. Wszystkie egzemplarze otrzymają unikatowy numer identyfikacyjny.

Urodzinowy pakiet

Wszystkie Chevrolety Corvette z rocznika modelowego 2013, łącznie z wersją 427 Convertible, będą dostępne z pakietem 60th Anniversary obejmującym lakier nadwozia Arctic White oraz skórzaną tapicerkę wnętrza Blue Diamond z zamszowymi akcentami. Kabriolety będą miały niebieski dach.

Oprócz tego w skład pakietu wejdą tylny spoiler w stylu ZR1, specjalne oznaczenia, zaciski hamulcowe polakierowane na szaro, a także logo „60th” na obręczach aluminiowych (w centralnej części), kole kierownicy i zagłówkach. W opcji dostępny jest również pakiet graficzny obejmujący wyścigowe pasy w kolorze Pearl Silver Blue, biegnące przez całą długość nadwozia, łącznie z pasem przyszytym do otwieranego, miękkiego dachu.

źródło: mototarget.pl

fot: Chevrolet

fot: Chevrolet

fot: Chevrolet

fot: Chevreolt

fot: Chevrolet

Chevrolet Corvette 427 Convertible7