Na narty – Audi Q3 Vail

0

Vail to znany kurort narciarski położony w Kolorado. Od dziś to także specjalna wersja Audi Q3. Czy mają za sobą coś wspólnego?

a2

Nazwa auta nawiązuje do północnoamerykańskiego ośrodka sportów zimowych. To właśnie Vail dwukrotnie było areną mistrzostw świata w narciarskie alpejskim, a także areną jednej z rund Pucharu Świata. Wydaje się więc, że Audi Q3 Vail kierowany jest przede wszystkim do narciarzy i snowboardzistów.

Perłowa energia

Najbardziej w nowej ‘Q-trójce’ Vail przyciąga ciekawa kompozycja kolorystyczna. Samochód pokryty został stworzonym specjalnie dla niego lakierem w kolorze czerwonym Energie ze złotymi cząsteczkami tworzącymi perłowy efekt. Elementy montowane na karoserii pokryte są matowym, szarym lakierem kwarcowym, a ciekawą stylistykę uzupełnia pakiet optyczny „Połysk”, dostępny także dla modeli seryjnych, obejmujący aluminiowe listwy wokół okien i czarne, błyszczące osłony na słupkach.

Zabawa kolorami

W osłonie chłodnicy Singleframe umieszczono pionowe aluminiowe listwy, których krawędzie pokryto matowym lakierem kwarcowym, a ich wąskie części środkowe są błyszczące. W miejscu, gdzie w seryjnych samochodach montowana jest tablica rejestracyjna, znajduje się wyraźnie wysunięta do przodu osłona. To jednak nie koniec zabaw z kolorami. W reflektorach, obszary w dolnej części pasów generujących światła do jazdy dziennej mają kolor antracytowy. Atletyczną sylwetkę Q3 Vail podkreślają także boczne wloty powietrza, których górna część przykryta jest masywnymi osłonami z aluminium, z którego wykonano także przednią osłonę podwozia.

Ciekawy środek

We wnętrzu także zastosowano ciekawe koncepcje kolorystyczne. Podsufitkę pokryto tytanowo-szarą Alcantarą, zaś znaczna część wnętrza, w tym wykładzina, jest czarna. Czarne, żebrowane dywaniki obszyte są wąskimi pasami czerwonej skóry Velvet, a pokrycia siedzeń wykonane zostały z nowego materiału tkaninowo-skórzanego. Tapicerka wykończona jest obszyciem z podwójnymi szwami w kontrastowym, czerwonym kolorze. Kierownica obszyta jest skórą z czerwonymi szwami i posiada przyciski manualnej obsługi siedmiobiegowej przekładni S-tronic. Na podpórkę pod lewą stopę i pedały nałożono cienkie, gumowe nakładki, przez których nacięcia widoczna jest stal nierdzewna pokrywająca pedały. Cała tablica rozdzielcza Q3 Vail pokryta jest czarną skórą Feinnappa z kontrastowymi, tytanowo-szarymi szwami. Dźwignię zmiany biegów zdobi czarny, błyszczący pierścień i aluminiowa plakietka z napisem „Q3 Vail”.

Dla miłośników zimy

Aluminiowy reling dachowy o nowym kształcie został zaprojektowany specjalnie do przewożenia nart i desek snowboardowych. Ciekawostką są umieszczone w przedniej części belki relingu dachowego kompaktowe, energooszczędne reflektory diodowe o szerokim strumieniu światła, oświetlające otoczenie wokół samochodu. Są one sterowane przyciskami w module dachowym.

Ciekawym rozwiązaniem w Q3 Vail jest mata w bagażniku z ogrzewanymi poduszkami do siedzenia, którą można rozłożyć i przełożyć przez krawędź bagażnika. Chroni wtedy krawędź podczas załadunku i rozładunku a jednocześnie stanowi ciepłą warstwę, na której można usiąść przy zakładaniu lub zdejmowaniu butów narciarskich. Małe reflektory diodowe na wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika oświetlają z kolei przestrzeń za samochodem, co może się przydać, gdy późno zejdziemy ze stoku.

a3

a4

a5