Na lato… Golf Cabriolet?

0

Pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszczała, ale końcówka tygodnia ma być już całkiem gorąca, a przyszły tydzień piękny! Co powiecie więc na kabrioleta? Pojawiła się ostatnio pewna nowość w tym segmencie…

Kilka dni temu w salonach Volkswagena w całej Polsce zagościł Golf w wersji bez dachu i trzeba przyznać, spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Golf Cabriolet posiada miękki dach, która składa się automatycznie w 9,5 sekundy. Co ważne, dach może się zamykać/otwierać także w czasie jazdy, ale tylko do prędkości 30 km/h.

W standardowym wyposażeniu Golfa Cabrio znajdziemy m.in. tylne lampy wykonane w modnej ostatnio technologii LED, dwustrefową automatyczną klimatyzację, skórzaną kierownicę oraz 16-calowe felgi aluminiowe.

Golf Cabriolet dostępny jest także z pakietem ‘990’, w którym (za 990 zł) otrzymamy m.in. system radiowy CD/MP3 z ośmioma głośnikami, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, autoalarm, podgrzewane przednie fotele oraz spryskiwacze reflektorów.

Ceny Golfa zaczynają się od 85.090 zł za 105-konny silnik 1.2 TSI z 6-biegowa skrzynią biegów. Cennik zawiera dwie jednostki wysokoprężne – obie o pojemności 1.6 i w konfiguracji z 5-biegową skrzynią. Jeżeli zaś chcemy cieszyć się skrzynią DSG, musimy zakupić samochód ze 160-konną jednostką 1.4 TSI za 99.790 zł.