Na czym polega leasing samochodów używanych?

wynajem autLeasing samochodów używanych to forma finansowania pojazdu dostępna nie tylko dla firm. Usługa ta daje wiele korzyści, takich jak optymalizacja kosztów i elastyczność. Na czym polega leasing samochodów używanych? Sprawdź!

W artykule:

  1. Jak działa leasing samochodów używanych?

  2. Rodzaje leasingu samochodów używanych

  3. Leasing samochodów używanych – korzyści

Jak działa leasing samochodów używanych?

Leasing samochodów używanych nie różni się od leasingowania pojazdów nowych. W obu przypadkach stronami umowy jest firma udostępniająca auta (czyli leasingodawca) oraz osoba lub podmiot prawny, który chce je użytkować (leasingobiorca).

Leasingobiorca zobowiązany jest spełnić określone w umowie warunki. Wstępnym jest czynsz inicjalny. Na początku określa się też czas trwania umowy i wysokość comiesięcznych rat za użytkowanie pojazdu. Umowa wymaga też od leasingobiorcy nieingerowania w stan auta.

Rodzaje leasingu samochodów używanych

W leasingu operacyjnym leasingobiorca może wpisać w koszta prawie wszystkie wydatki poniesione na samochód. Są nimi czynsz inicjalny, przegląd i paliwo. Podatek VAT naliczany jest stopniowo. W koszta nie można wrzucić amortyzacji auta. Jest on środkiem trwałym leasingodawcy.

W finansowym leasingu samochodów używanych pojazd wchodzi w skład majątku leasingobiorcy. Oznacza to, że może on odpisać koszta związane z amortyzacją pojazdu. Nie ma tu czynszu inicjalnego, VAT trzeba jednak zapłacić z góry.

Leasing samochodów używanych – korzyści

Leasing samochodów używanych umożliwia dostosowanie czasu trwania umowy, wysokości raty i pozostałych kosztów do swoich potrzeb. Auta nie trzeba też wykupywać, co pozwala jeździć różnymi modelami na przestrzeni lat. Leasing nie wymaga także wydawania od razu dużych środków.

Ważne jest jednak wybranie sprawdzonego partnera, takiego jak Carberry. Znajdziesz u niego auta w doskonałym stanie technicznym. Zaletą oferty jest też uproszczony proces formalności. Są one dokonywane w całości zdalnie.