Mycie jak aerobic

Mycie i polerowanie samochodu nie musi być nudne. Wycieczka na myjnię samoobsługową, podkręcona muzyka, świadomość, że auto będzie lśnić i to, że przy okazji spalimy trochę kalorii powinny nas zmotywować do działania.

Plan: Umyć i wypolerować autko i przy okazji spalić trochę kalorii

Chciałoby się powiedzieć – zabierz swoją „ślicznotkę” na działkę do rodziców, czy babci i tam doprowadź ją do porządku. Niestety większość z nas nie ma takiego komfortu a przecież nie wyjdziemy umyć auta na parkingu. Jeden telefon złośliwego sąsiada (znam to z autopsji) i straż miejska wlepi nam mandat w wysokości 500 zł. Zostaje nam wypad na myjnie samoobsługową. Powinnyśmy ze sobą zabrać: grubą rękawicę bądź szmatkę z mokrofibry lub szczotkę z miękkiego włosia, specjalny szampon, który nie usunie powłoki woskowej z karoserii (np. Szampon Turtle Wax około 22 zł) oraz wosk i – w razie potrzeby – pastę lekkościerną ( np. Tempo około 7 zł).

Mycie samochodu przez 30 min tracisz 131 kcal

Aby obmyć nasz samochód powinnyśmy skorzystać ze specjalnego szamponu wymieszanego z wodą lub wybrać się na myjkę bezdotykową. Należy podkreślić, że samo mycie bezdotykowe nie usunie wszystkich zabrudzeń. Po zabiegu najprawdopodobniej i tak będziemy musiały same doprowadzić auto do „porządku”. Mycie szamponem przy użyciu gąbki rozpoczynamy od góry na dół, czyli dach, szyby, pokrywa silnika , bagażnika, bok pojazdu i koła. Ponownie spłukujemy nadwozie wodą. Wodę zbieramy przy pomocy ręczników z mikrofibry lub ręczników z frotte.

Polerowanie samochodu 30 min tracisz 168 kcal

Gdy nasze auto wyschnie, w zależności od tego jakiego produktu chcemy użyć, nakładamy substancję specjalną gąbką, lub szmatką z miktofibry. Wosk bądź pastę nakładamy panelami, aż do całkowitego wyschnięcia. Nie nakładajmy pasty zbyt mocno, gdyż jest ona łatwo ścieralna. Pamiętajmy o precyzyjnym rozprowadzeniu każdego specyfiku z uwzględnieniem rogów elementów karoserii i wrażliwych miejsc (np. nadkola). Dzięki odpowiedniej pielęgnacji lakier naszego samochodu długo pozostanie w dobrym stanie.

Powinnyśmy się wyrobić ze wszystkimi pracami w godzinę. Oczywiście właścicielki Smartów, czy Fiatów 500 uwiną się znacznie szybciej. Natomiast właścicielki Fordów Mondeo, Passatów kombi bądź Hondy CR-V będą miały więcej pracy.

Większość swojego czasu spędzasz przy samochodzie? Zobacz przy jakiej czynności spalasz najwięcej kalorii.

Czynność
Czas wykonywania czynności (min)
Spalane kalorie (kcal)
Polerowanie samochodu
30 min
168 kcal
Mycie samochodu
30 min
131 kcal
Naprawa samochodu
30 min
109, 8 kcal
Prowadzenie auta
30 min
54 kcal