Miejska Skoda

Skoda kontynuuje swoją ofensywę modelową. Już niedługo pojawi się mały samochód – konkurencja dla Volkswagena up!

Mały pojazd będzie nosił nazwę Citigo i do sprzedaży w Czechach wejdzie jeszcze w tym roku. W pozostałych krajach Europy pojawi się w połowie 2012r. Najpierw będzie można kupić model 3-drzwiowy, a następnie odmianę 5-drzwiową. W Citigo komfortowo podróżować mają cztery osoby.

– Citigo to jeden z filarów naszej strategii rozwoju. Pojawia się w nowym i bardzo obiecującym dla nas segmencie małych aut miejskich – powiedział Prezes Zarządu ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. – Nowy produkt w pełni współgra z filozofią korporacyjną marki ŠKODA wyrażającą się poprzez hasło „Simply Clever”. Pomimo swojego małego rozmiaru oferuje przestronne wnętrze, jest zaskakująco zwinny i atrakcyjny pod względem wykończenia oraz zastosowanych technologii.

Citigo jednoznacznie kojarzy się z nową linią modelową Skody. Wymiary 3,56 x 1,65 x 1,48 m świadczą o tym, że mamy do czynienia z jednym z najmniejszych pojazdów w segmencie. W bagażniku pomieści jednak 251 l, a gdy przestrzeń tę powiększymy dzięki składanym siedzeniom, uzyskamy do 951 l.

– Zauważyliśmy, że wzrasta popyt na małe samochody z niską konsumpcją paliwa, w atrakcyjnej cenie oraz z racjonalnymi kosztami eksploatacji. Nowy, mały samochód marki ŠKODA jest odpowiedzią właśnie na ten trend. Wchodzimy na nowy teren i Citigo przyciągnie wielu klientów głównie na naszych europejskich rynkach – dodał Prof. Vahland.

Pod maską Citigo znajdą się dwa nowe jednolitrowe, trzycylindrowe silniki benzynowe o mocy 60 i 75 KM. Średnie zużycie paliwa wynosić ma ok. 4,3 l/100 km.