Mężczyźni wolą samochody?

Jeżeli miałabyś wybierać: ukochany mężczyzna czy ukochany samochód, co byś wybrała? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale…nie dla wszystkich.

Nie ma nic piękniejszego, niż uczucie zakochania. Gorzej tylko, jeżeli swoją miłością darzymy… samochód, który na dodatek nie może odwzajemnić naszego uczucia. Brtyjski oddział Peugeota przeprowadził ankietę dotyczącą przede wszystkim modelu RCZ, jednak nie tylko. 2 tysiące respondentów odpowiadało też na pytania określające ich relacje ze swoim samochodem, a także relacje samochód-kobieta.

Trwalszy związek z samochodem

Wyniki ankiety są jednoznaczne. Połowa Brytyjczyków uważa, że samochód jest prostszy w utrzymaniu od kobiety. Co więcej, jeden na dziesięciu facetów odpowiedział, że kocha swój samochód bardziej od obecnej partnerki. 17 procent ankietetowanych przeznacza więcej pieniędzy i czasu na dbanie o swój samochód niż na spełnianie zachcianek swojej drugiej połówki. Co więcej, aż 13 procent respondentów odpowiedziało, że swój obecny samochód posiada dłużej niż trwa związek z obecną partnerką. Z kolei 14 procent uważa, że sportowy samochód pomoże im zdobyć serce wymarzonej dziewczyny/chłopaka. Na koniec najbardziej przerażające statystyki – aż 9 procent Brytyjczyków przyznało, że spędza więcej czasu ze swoim samochodem niż ze swoją partnerką.