Mazda CX-5 – zmiany na rok 2015

Na rok modelowy 2015 Mazda CX-5 otrzymuje ulepszenia w zakresie stylizacji nadwozia i wnętrza, a także odświeżoną gamę silnikową i innowacyjne funkcje poprawiające bezpieczeństwo.

Mazda CX-5 2015 otrzymała zmodyfikowany przedni grill z nowymi reflektorami i światłami LED, jak również felgi aluminiowe o nowym wzorze i nowe kolory karoserii. Z tyłu również znalazły się nowe lampy z wkomponowanymi diodami LED.

Wewnątrz zmianom poddano układ wskaźników za kierownicą oraz konsoli środkowej. Ponadto, Mazda CX-5 2015 otrzymała szereg zaawansowanych funkcji, m.in. system łączności samochodowej MZDConnect oraz elektryczny hamulec postojowy. Jednocześnie poprawiono łatwość i wygodę korzystania ze schowków i innych miejsc do przechowywania przedmiotów w kabinie.

W gamie układów napędowych dostępnych w modelu CX-5 2015 znajdują się silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa SKYACTIV-G o pojemności skokowej 2,0 litra i 2,5 litra oraz czysty Diesel SKYACTIV-D o pojemności 2,2 litra, a w przekazaniu napędu współpracują z nimi sześciobiegowe skrzynie: automatyczna SKYACTIV-Drive i ręczna SKYACTIV-MT. W ofercie występuje również opracowany przez Mazdę układ napędowy AWD nowej generacji.

Nowo opracowane i wprowadzone w tym modelu funkcje w zakresie bezpieczeństwa obejmują adaptacyjne reflektory LED (ALH), które kontrolują zasięg oświetlenia drogi przez światła drogowe, poprawiając widoczność po zmroku, system asystenta pasa ruchu (LAS), który zapobiega niezamierzonemu opuszczaniu pasa ruchu oraz system przywracania uwagi kierowcy (DAA), który zaleca kierowcy zrobienie postoju na odpoczynek, jeżeli wykrywa u niego objawy zmęczenia.

Źródło: Mazda