Lexus NX – rusza produkcja

W należącej do Lexusa japońskiej fabryce Miyata rozpoczęła się produkcja modelu NX.

W Japonii na swój nowy samochód oczekuje już ponad 6 500 klientów, co stanowi jedynie ułamek wszystkich zamówień zebranych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii dużym powodzeniem cieszy się odmiana NX 300h, na którą zapisało się ponad 350 chętnych. Pierwsze dostawy zaplanowano na październik tego roku.

Lexus NX jest produkowany w zakładzie Miyata, przy czym za jednostki napędowe przeznaczone dla nowego SUV-a powstają w sąsiadującej fabryce Kanda.

Model NX będzie oferowany w trzech wariantach silnikowych: NX 300h z wysoce efektywnym napędem hybrydowym, NX 200t z pierwszym w historii marki turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra oraz NX 200 z wolnossącą jednostką benzynową (tylko na rynek rosyjski).

Ponadto, będzie można wybrać pomiędzy przednim napędem i napędem przekazywanym na obie osie jezdne. Dodatkowo dostępny będzie układ automatycznego wstrzymywania i wznawiania pracy silnika „Stop and Start”.

Na rynku pojawi się też wersja F SPORT wyróżniająca się bardziej agresywną i bardziej sportową linią, a także zarezerwowanymi wyłącznie dla tej odmiany obręczami kół ze stopu aluminium, czarnymi oprawami zewnętrzny lusterek, specjalną kolorystyką wnętrza i sportowymi fotelami.

W Polsce Lexus NX będzie oferowany w przedsprzedaży już od połowy czerwca, pierwsze samochody trafią do klientów na przełomie września i października.

Źródło: Lexus