Maybach wraca do gry

Mercedes wskrzesił markę Maybach, prezentując topową odmianę S 600 podczas targów w Los Angeles.

Mercedes-Maybach Klasy S otwiera nowy rozdział w historii trójramiennej gwiazdy – to samochód, który ma spełniać najbardziej wyszukane wymagania klientów. Tym razem oznaczenie „Maybach” nie trafiło jednak na maskę nowej limuzyny, a „zwykłego” Mercedesa Klasy S z rozstawem osi przedłużonym o 200 mm do imponujących 3365 mm. Auto mierzące 5453 mm odróżnia się od standardowej Klasy S zmodyfikowaną osłoną chłodnicy oraz tylnymi drzwiami skróconymi o 66 mm, co miało na celu wygospodarowanie miejsca na dodatkowe okienko zintegrowane z tylnym słupkiem.

Więcej zmian wprowadzono wewnątrz. Pasażerowie siedzący z tyłu mają nie tylko więcej miejsca na nogi, ale przede wszystkim mogą komfortowo rozsiąść się w luksusowych fotelach, oferujących możliwość wszechstronnej regulacji w różnych kierunkach. Nie zabrakło również słynnych, wysuwanych stolików i ekranów systemu informacyjno-rozrywkowego. Całość została wykończona skórą najwyższej jakość oraz wstawkami z prawdziwego drewna. Ponadto producent gwarantuje, że Mercedes-Maybach jest najcichszym samochodem na świecie.

Początkowo do sprzedaży trafi topowa odmiana S 600 z silnikiem V12 Biturbo rozwijającym 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego. W przyszłości gamę uzupełni Mercedes-Maybach S 500 z jednostką V8 Biturbo (455 KM, 700 Nm) oraz Mercedes-Maybach S 400 4MATIC, który otrzyma napęd na cztery koła oraz 3-litrowy silnik V6, dysponujący 333 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego.

Mercedes-Maybach wejdzie do sprzedaży w lutym 2015 roku.

Źródło: Daimler