Mały Francuz na sportowo

Mały, rasowy sportowiec, który oprócz ekonomicznego poruszania się po mieście, ma dostarczyć także nutkę sportowych emocji. Czy Peugeot 208 GTi podbije nasze serca?

208-gti2

Peugeot zdecydował się pokazać małego sportowca jeszcze przed oficjalną premierą, która odbędzoe się podczas salonu samochodowego w Paryżu. Już rzut oka wystarczy, by stwierdzić, że auto niewiele różni się od konceptu pokazanego w Genewie. 208 GTi wyposażone zostało w dość subtelny, nie rzucający się w oczy body kit.

Mamy zatem nieco przestylizowany przedni zderzak, w tym przedni grill, bardziej sportowy spojler dachowy, listwy progowe, chromowane lusterka. Z tyłu zaś pojawił się zderzak z dyfuzorem i podwójną końcówką układu wydechowego. Nie mogło zabraknąć oczywiście specjalnego emblematu GTi, który pojawił się na słupku C.

208-gti3

Także wnętrze zyskało bardziej sportowy charakter, głównie dzięki spłaszczonej w dolnej części kierownicy z logo GTi, elementom wykończenia w kolorze nadwozia, sportowym fotelom, aluminiowym pedałom i skórzanej tapicerce z kontrastującymi szwami.

208 GTi posiada także bardziej sportowe zawieszenie, które zostało obniżone i utwardzone. Pod maską znajdzie się oczywiście 1,6-litrowy silnik o mocy 200 KM, co pozwoli na sprint do setki w niecałe 7 sekund. Wszystko to ma zagwarantować sportowe wrażenia z jazdy.

Mały francuz do salonów trafi wiosną przyszłego roku.

208-gti4

208-gti5

208-gti6