Luksusowa Kia

k1

Kia już jakiś czas temu zapowiedziała, że zbuduje limuzynę. Pojawiły się jej pierwsze zdjęcia!

k2

Kia w końcu zaprezentowała oficjalne zdjęcia swojego najnowszego modelu. Samochód zostanie zaprezentowany latem, w pierwszej kolejności jednak tylko na rodzimym rynku. Do sprzedaży wejdzie jeszcze w tym roku, na razie jednak także tylko w Korei. K9 dołączy tym samym do innych modeli z serii ‘K’ – K5 (europejski odpowiednik to Optima) i K7 (europejski odpowiednik to Cadenza).

W nowej Kii charakterystyczne są przede wszystkim dwie rzeczy: napęd na tylne koła oraz design. Jak mówi Soon-Nam Lee, dyrektor marketingu Kia, K9 to pierwsza duża limuzyna z napędem na tylną oś. – Samochód ten wyznacza zupełne nowy poziom standardu w segmencie dużych sedanów. Jego konstrukcja zaskoczy świat! – dodał obiecująco.

Samochód wygląda naprawdę dobrze i wydaje się, że może trafić w europejskie gusta. Jednocześnie wydaje się jednak, że inspirowany był przede wszystkim europejską konkurencją, zwłaszcza BMW Serii 7. Czy to przypadek, nie odważymy się zadecydować. Widzimy jednak znaczące podobieństwa, zarówno w przedniej jak i w tylnej części nadwozia.

Mamy nadzieję, że przed limuzyną Kii wielka przyszłość!